Publicat 30 Iun 2017 | Expiră 01 Aug 2017

Inginer Tehnolog - productie alimentara Buzau

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul ingineriei alimentare.
Experienta anterioara in domeniul alimentar, cercetare si dezvoltare retete / produse noi pentru gama mezeluri.
Experienta in utilizarea echipamentelor tehnologice folosite in industria alimentara.
Buna cunoastere a produselor alimentare, capacitatea de a propune solutii de optimizare.
Persoana dinamica, avand capacitatea de a lucra in echipa si orientata spre rezultate.

Descrierea jobului

Dezvolta produse noi din categoria mezeluri si optimizeaza produsele existente in portofoliu actual.
Lanseaza si coordoneaza proiecte de imbunatatire eficienta pentru tehnologiile existente si propune tehnologii noi de fabricare a produselor beneficiarului conform obiectivelor acestuia.
Raspunde ca produsele finite rezultate sa se incadreze in parametrii calitativi agreati.
Participa impreuna cu departamentul Asigurarea Calitatii al beneficiarului la implemetarea sistemelor de calitate, IFS, BRC; face parte din echipa HACCP si participa la mentinerea activa a acestui sistem prin transmiterea continua catre membrii echipei a rezultatelor monitorizarii produselor si proceselor de fabricatie.
Participa la procesul de instruirea a oamenilor legat de bunele practici de lucru in industria alimentara.
Elaboreaza proceduri si instructiuni de lucru la echipamentele din fabrica.
Evalueaza la fiecare sfarsit de luna abaterile de la eficienta stabilite ca obiectiv, cauta solutii de imbunatatire.
Evalueaza abaterile fata de consumurile standard si cauta solutii pentru optimizarea pierderilor.

Elas Professional Service Network Romania, este parte a grupului EPSN Workforce cu reprezentanta in 11 tari ale Uniunii Europene. EPSN Workforce este prima companie care asigură o soluție totală de recrutare la nivel internațional. Oferim un proces detaliat de relocare pentru fiecare domeniu de activitate, pentru fiecare țară, dedicat Talentelor și Clienților cu toate informațiile necesare, de la etapa de acomodare și până la programul de monitorizare de tip „buddy”, pentru a ne asigura că așteptările candidaților sunt îndeplinite. Nu doar pentru a se integra la job, dar și pentru a se integra în țară.

Expirat
Inginer Tehnolog - productie alimentara Buzau  -  Elas Professional Services Network Ro