Inginer tehnico-comercial (zona Timisoara)

Wienerberger SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 7000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerintele postului
Sustine vanzarile companiei, planificand si realizand actiuni de promovare a produselor grupului Wienerberger catre specialisti (ingineri constructii civile si industriale, arhitecti, urbanisti, s.a.) si beneficiari finali si identifica noi oportunitati de vanzare in zona de care este responsabil.

Studii
Absolvent studii superioare in domeniul constructiilor civile.

Experienta si abilitati necesare
  • Minim 3 ani experienta in domeniul materialelor de constructii/constructii civile si industriale;
  • Orientare catre client;
  • Abilitati excelente de comunicare, interrelationare si persuasiune;
  • Atentie la detalii;
  • Concentrare pe rezultate si eficienta proceselor;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Atitudine deschisa si proactiva;
  • Aptitudini de planificare si organizare foarte bune;
  • Abilitati foarte bune de management al timpului;
  • Cunostinte bune de MS Office;
  • Nivel mediu de limba engleza;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona alocata.

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Promoveaza produsele grupului Wienerberger in Romania si identifica noi oportunitati in zona de activitate alocata;
• Isi desfasoara activitatea exclusiv pe teren, vizitand distribuitorii, santierele, specialistii si formatorii de opinie, in conformitate cu planificarile de activitate agreate cu superiorul, inregistrand toate activitatile in aplicatia CRM/CeRaMix;
• Realizeaza calculatii si estimari ale necesarului de materiale pentru zidarii, invelitori, fatade si pavaje;
• Preia reclamatiile din santiere si le solutioneaza conform procedurilor interne in vigoare, urmarind obtinerea satisfactiei clientilor;
• Realizeaza prezentari si training-uri specifice pe categoriile de produse Wienerberger;
• Mentine si dezvolta relatia cu organizatiile profesionale (ex: OAR) locale si participa la evenimentele organizate de acestia;
• Ofera consultanta tehnica pre si post vanzare beneficiarilor finali, specialistilor si altor utilizatori;
• Participa activ la toate programele si promotiile organizate de companie prin intermediul altor departamente;
• Este responsabil de promovarea si recomandarea produselor noi lansate in piata;
• Identifica nevoia dezvoltarii de produse noi;
• Se asigura ca isi desfasoara activitatea de teren sau adiministrativa conform procedurilor in vigoare si regulamentului de ordine interna;
• Ofera sprijin celorlalti colegi in asigurarea serviciilor de calitate pentru client;
• Colaboreaza cu colegii din echipa si contribuie prin efortul sau la realizarea obiectivelor echipei;
• Contribuie la crearea unui climat de colaborare in companie, benefic pentru atingerea rezultatelor.

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Bonus trimestrial din vanzari;
  • Prime de sarbatori;
  • Asigurare medicala;
  • Masina de serviciu;
  • Laptop si telefon de serviciu;
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.

Wienerberger - Inovatie de 200 de ani Wienerberger este cel mai mare producator de blocuri ceramice din lume si cel mai mare producator din Europa de caramizi pentru fatada si tigle ceramice.

Povestea de succes a grupului nostru a inceput in Austria in urma cu 200 de ani. Astazi, principiile care ghideaza activitatea companiei inseamna mult mai mult decat productia de caramida si tigla ceramica. Wienerberger este o companie cotata la bursa internationala si detine in prezent 197 de fabrici in 30 de tari.

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos