Publicat 05 Feb 2021 | Reactualizat 07 Mar 2021 | Expiră 08 Mar 2021

Inginer/tehnician suport tehnic sisteme de control acces

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Sistemele de control acces (SCA) sunt sisteme complexe care necesita cunostinte temeinice de electronica, hardware si software, retele de calculatoare si baze de date.
  • Studii de electronica, IT sau automatizari
  • Cunostinte avansate de electronica si IT: software si hardware, retele de calculatoare, baze de date
  • Limba Engleza tehnica citit/inteles la nivel avansat
  • Capacitate de invatare si asimilare a ultimelor tehnologii din domeniu
  • Dorinta de perfectionare profesionala, auto didact, organizare, planificare si atentie la detaliu

Descrierea jobului

  • Suport in proiectarea SCA
  • Suport la configurarea si PIF a sistemelor de control acces si pontaj
  • Diagnosticarea si rezolvarea unor probleme intervenite la beneficiar
  • Instruirea clientilor in folosirea sistemelor ofertate
  • Intocmirea de oferte si a documentatiei necesare
  • Integrarea sistemelor de CA in infrastructura IT a beneficiarului
  • Asamblarea de module electronice
  • Testarea de echipamente si versiuni noi de software
  • Nu se fac delegatii in afara Bucuresti
  • Canditatul va urma un program de training in domeniu - optional in Africa de Sud

Descrierea companiei

Prezentare Romsa

În cei 23 de ani de activitate, Romsa a furnizat in Romania peste 1000 de sisteme de control acces. In aceasta perioada am stabilit parteneriate solide cu firme de renume în domeniu. Colaborarea noastră cu Impro Technologies, un fabricant de sisteme de control acces cu o excelentă reputație internațională, este deosebit de strânsă. Jarrison Systems oferă o aplicație de pontaj care se integrează cu sistemele Impro. Romsa este distribuitor unic în România pentru aceste brand-uri.

Oferta noastră se adreseaza firmelor proiectante și instalatoare de sisteme de securitate. Prin cele doua firme, în Africa de Sud și București, ne situăm aproape atat de furnizorii, cât și de clienții noștri. Colaborarea directă cu Impro și Jarrison ne conferă o poziție unică pe piață prin care garantăm clienților noștri găsirea celor mai bune soluții și rezolvarea operativă a oricăror probleme.

Control acces

Fie că este vorba de una sau sute de uși, de unul sau sute de obiective controlate centralizat, de acces cu card, biometric sau vehicule, noi va oferim o soluție de control acces care să raspundă celor mai exigente cerințe. Impro are 40 de ani experiență în proiectarea și fabricația sistemelor de control acces. Produsele Impro se remarcă prin inovație, performanță și calitate.

Suport

Având în vedere complexitatea și evoluția rapidă a sistemelor de control acces, Romsa pune un accent special pe suportul tehnic și trainingul oferit clienților săi.

Misiune

Misiunea Romsa este de a oferi cu profesionalism și integritate produse de inaltă performanță și calitate, susținute de un excelent suport tehnic.

Expirat
Inginer/tehnician suport tehnic sisteme de control acces  -  ROMSA ACCESS SYSTEMS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles