Gratis

Inginer/Tehnician service aparatura medicala

SYNTTERGY CONSULT SRL

Candidatul Ideal

Nivel de studii: Superioare/Medii în domeniile: automatică, electronică, electrotehnică, inginerie medicală, mecanică fină, instalatii, etc.
Cunoștințe:
Cunoștințe de electrică/electronică/instalatii
Operare PC
Limba engleză

Aptitudini:
aptitudini tehnice;
abilități de comunicare;
capacitatea de a identifica si soluționa rapid problemele aparute;
capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres și efort susținut;
disponibilitate pentru deplasări în țară și în afara țării (ocazional);
spirit de echipă;
perseverență, seriozitate, tencitate, adaptabilitate;
spirit de inițiativă

Descrierea jobului

Instalarea, întreţinerea, depanarea aparaturii medicale din portofoliul firmei, precum și instruirea beneficiarilor pentru utilizarea acestora;
Diagnosticarea și repararea aparaturii medicale ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀din portofoliul companiei la beneficiar sau la sediul companiei;
Diagnosticarea și repararea în timp cât mai scurt, la standarde ridicate de calitate a aparaturii medicale, fără a afecta activitatea beneficiarilor, cu costuri minime și eficiență;
Menţinerea unei bune relaţii de colaborare cu clienţii și cu utilizatorii aparatelor și informarea directorului de service sau a responsabilului de zona despre necesitățile acestora;
Întocmirea de oferte de service, consumabile și alte materiale necesare bunei desfășurări a activităţii de service;
Completarea formularului de service și a tuturor documentelor financiar-contabile legate de desfășurarea activității, în conformitate cu politica companiei;
Consultarea permanentă a documentației de service pusă la dispoziție de producători si companie, participarea la cursurile de pregatire si formare profesionala;
Informarea superiorului cu privire la eventuale reclamaţii primite de la clienţi;

Se ofera:
Pachet salarial atractiv;
Traininguri si cursuri de perfectionare;
Masina, laptop, telefon mobil;
Posibilitate de dezvoltare personala.

Synttergy Consult este o companie specializata in importul, distributia si service-ul de aparatura medicala pentru o arie larga de specialitati medicale. Clientii nostri sunt clinicile si spitalele din retelele publice si private de sanatate din Romania. Synttergy Consult a distribuit si instalat pentru clientii sai sute de echipamente medicale, de la analizoare de markeri cardiaci, imunologie, biochimie sau gaze si electroliti din sange pentru serviciile de urgenta si laboratoare, pana la instrumente automate de dezinfectie pentru clinici si spitale sau echipamente de resuscitare pentru serviciile de urgenta.

Synttergy Consult s-a nascut in 2002. De la inceput am promovat echipamente medicale Point-of-Care de la producatori de prestigiu. Am cautat continuu sa colaboram cu companii valoroase si de-a lungul timpului ne-am extins considerabil portofoliul. Cele mai multe echipamente distribuite de Synttergy Consult sunt produse de lideri mondiali in domeniile lor de specializare.

Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 5 Iun. 2024 Expiră 7 Iun. 2024