Inginer / Tehnician electronist reparatii invertoare / surse

Volt Electro Lab SRL

Candidatul Ideal

Inginer / Tehnician electronist cu experienta practica in reparatia urmatoarelor familii de module electronice industriale - Invertoare, invertoare solare, surse in comutatie, redresoare
  • Apreciem capacitatea de a identifica problema reală și de a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia
  • Punctual, atent la detalii
  • Experiență într-un mediu de fabricație (PCB; circuite integrate; BGA etc) prezinta un avantaj
  • Bune cunostinte de operare PC - cautare documentatie module electronice, cautare documentatie componente

Descrierea jobului

- Programul este flexibil si realizat de comun acord. Lucrul este posibil inclusiv seara sau in weekend.
- Colaborarea se ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂incheie cu contract de munca sau contract de prestari servicii PFA sau SRL dupa caz.

Conditii obligatorii de lucru:
  • - Diagnosticarea, întreţinerea și repararea modulelor electronice din portofoliul companiei la sediul companiei
  • - Intocmiti rapoarte de reparatii si rapoarte de testarea pentru echipamentele reparate
  • - Intocmiti periodic liste cu piese de schimb, consumabile și alte materiale necesare bunei desfășurări a activităţii de reparatii
  • - Consultati permanent documentația de service pusă la dispoziție de producători si companie

Volt Electro Lab SRL ofera servicii specializate de reparaţii si service pentru module si placi electronice industriale. Toate modulele sunt reparate și testate în standardele de calitate ale producatorului. Va oferim solutii pentru:

✓ Automate programabile (PLC)

✓ Variatoare de frecvenţă

✓ Comenzi CNC

✓ Reparatii HMI

✓ Reparatii surse industriale

✓ Reparatii computere industriale

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024