Gratis

INGINER TEHNIC-OFERTARE RETELE ELECTRICE

SC ELECTROCONSTRUCTIA ELECON SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul electric/energetic/electrotehnica;
  • Cunostinte solide in utilizarea pachetului MS Office (minim Excel, Word, Power Point) si Autocad 2D. Cunoastere utilizare altor softuri de proiectare constituie avantaj;
  • Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare;
  • Cunoasterea tehnologiei de executie a lucrarilor de instalatii electrice 0,4-20 kV;
  • Cunoasterea tehnologiei de executie a lucrarilor de retele electrice 110-400 kV constituie avantaj;
  • Abilitati de analiza, sinteza si prezentare informatii;
  • Abilitati bune comunicare;
  • Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;
  • Limba engleză constituie avantaj;

Descrierea jobului

  • Analizarea documentatiei tehnice care sta la baza cererilor de oferta/licitatii;
  • Intocmire cereri de oferta catre furnizori de echipamente/materiale si/sau subcontractori.
  • Analiza ofertelor tehnico-economice primite de la furnizorii de echipamente/materiale si/sau subcontractori. Se verifica complianta cu cerintele din documentatia tehnica pusa la dispozitie de beneficiar. Se analizeaza oferta din punct de vedere economic si se poarta negocieri cu furnizorii si/sau subcontractorii.
  • Intocmire dosar de ofertare tehnico-economic, in conformitate cu cerintele din caietele de sarcini puse la dispoitie de beneficiari (atat pentru Licitatii publice cat si pentru cereri de oferta din domeniul privat);
  • Identificare si asumare solutie tehnica pentru proiectele la care se solicita oferta la cheie in faza incipienta a proiectului , si realizarea oferta tehnico-economice in baza solutiei tehnice propuse;
  • Intocmire solicitari de clarificari catre beneficiar si/sau intocmire raspuns la solicitarile de clarificari transmise de catre beneficiar.
  • Confirma comenzile pentru echipamente , in baza specificatiilor tehnice luate in considerare la momentul ofertarii;
  • Intocmire situatii de lucrari pentru proiectele aflate in derulare.

BENEFICII:
  • Salariu competitiv, in functie de experienta in domeniu;
  • Decontare abonament transport in comun;
  • Asigurare de sanatate;
  • Program de lucru flexibil;
  • Un mediu de lucru placut si orientat spre performanta;
  • Tichete de masa

Societatea desfasoara activitati de constructii montaj in domeniul electric, precum si lucrari specifice confecti metalice

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 5 Mai 2024 Expiră 8 Mai 2024