Gratis

Inginer ofertare in constructii

Züblin Romania SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare tehnice în domeniul construcţiilor (de preferat constructii hidrotehnice);
  • Cunostinte avansate de limba engleza, limba germana reprezinta avantaj;
  • Cunostinte avansate de operare PC-Office;
  • Experienţă cu programele AutoCad si Microsoft Project Manager;
  • Persoana organizata, motivata, responsabila, atenta la detalii;
  • Atitudine pro-activa, spirit de echipa si analitic;
  • Permis de conducere categoría B.

Descrierea jobului

  • Pregatirea documentatiei tehnice necesare ofertarii lucrarilor din profilul societatii;
  • Respectarea termenelor limita cu privire la realizarea ofertelor;
  • Intocmirea graficelor de esalonare a lucrarilor si a planurilor operative periodice;
  • Analiza ofertelor si a rezultatelor obtinute in urma transmiterii ofertelor la clienti;
  • Realizarea necesarului de materiale si a calculatiilor de pret;
  • Obtinerea informatiilor necesare de la departamentele implicate si subcontractori;
  • Vizionarea amplasamentului viitoarei lucrari in vederea identificarii tuturor elementelor necesare ofertarii
  • Mentinerea relatiilor cu furnizorii si clientii Companiei;
  • Comunicarea cu superiorii privind activitatea curenta.
BENEFICII
  • Salariu net 6.500 – 7.000 RON;
  • Tichete de masa (40 Ron / zi lucratoare);
  • Program de lucru flexibil;
  • Accesul la cursuri de instruire continua, pentru dezvoltarea personala si profesionala

Züblin Romania este o filiala a cunoscutei firme germane Züblin Spezialtiefbau GmbH Stuttgart si este abilitata din anul 2000 de catre MLPTL-AND sa execute in Romania fundatii speciale de adancime, consolidari de terenuri si alte lucrari de fundatii speciale.
Zublin Romania S.R.L. efectueaza servicii de executie constructii speciale - fundatii, piloti, coloane, pereti mulati, minipiloti, ancore, jet-grouting. Compania noastra are un personal de 150 angajati si o bogata experienta pe piata din Romania, in Europa Centrala si de Vest.

OBIECTUL ACTIVITATII:
Lucrari de fundatii speciale;
Incinte de adancime izolate cu pereti mulati, piloti forati, palplanse;
Etansari cu voaluri de injectii, prin injectii clasice sau Jet Grouting;
Fundatii indirecte prin intermediul micropilotilor sau a pilotilor de diametru mare;
Consolidarea terenurilor de fundare - marirea capacitatii portante prin intermediul pilotilor din var nestins si ciment si a pilotilor/coloanelor din balast preset.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024