de ani Fără Frică...

Publicat 13 Mar 2019 | Expiră 13 Apr 2019

Inginer Sisteme de Securitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

HR Store recruteaza pentru clientul sau, companie de proiectare si implementare sisteme integrate de securitate, Inginer Sisteme de Securitate.

Experienta:
- Experienta in configurare, mentenanta si/sau support retele calculatoare min 1-2 ani
- Cunostinte medii de programare (de preferinta Python) prezinta un avantaj
- Configurare si implementare Retele VPN (Open VPN, IPSEC, EOIP, SSTP, etc.)
- Configurare, administrare routere, switchuri, FibraOptica
- Configurare si administrare LINUX (sistem operare CentOS)
- Cunostinte medii ale sistemelor de supraveghere video IP si ale sistemelor de control acces prezinta un avantaj
- Persoana comunicativa, energica
- Capacitate de analiza, sinteza si organizare
- Limba engleza vorbit/scris/citit
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Descrierea jobulul
- Construire proiect tehnic impreuna cu managerul de proiect
- Stabilire hardware necesar pentru proiecte
- Validarea ofertei tehnice trimisa clientilor
- Crearea impreuna cu managerul de proiect a check-listului functionalitatilor cerute de client
- Crearea check-listului de setari necesare finalizarii punerii in functiune a proiectului
- Punere in functiune a sistemelor instalate
- Urmarirea proiectelor pilot din punct de vedere functionalitate
- Instruire operatori beneficiari
- Verificarea periodica a functionarii sistemelor instalate
- Urmarirea periodica a satisfactiei clientului
- Update software la produse cu ultimele versiuni
- Actualizarea utlimelor noutati de la producatori pe site, ftp intern, materiale training
- Consiliere clienti, suport tehnic telefonic
- Actualizare fise tehnice si alte documentari pentru vanzarea produselor
- Organizarea informatiilor tehnice pe ftp intern
- Testare produse noi
- Remediere defectiuni echipamente vandute
- Administrarea echipamentelor interne: retea locala, sisteme de control acces, cctv, wifi, etc.
- Suport IT intern.

Clientul HR Store concepe si implementeaza cele mai inovative si eficiente sisteme de suptaveghere, care includ atat echipamente de ultima generatie cat si platforme software integrate.

Expirat
Inginer Sisteme de Securitate  -  HUMAN RESOURCES STORE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles