Gratis

INGINER SILVIC

TERRA ROSA PROIECT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

ABSOLVENT FACULTATEA DE SILVICULTURA

Descrierea jobului

Inginer silvic în vederea executării lucrărilor de amenajarea pădurilor, atât lucrări de teren cât și de birou.

Lucrari de teren:

- Descrieri parcelare;
-inventarieri statistice și integrale,
-masuratori topografice.

Lucrari de birou:

- prelucrarea datelor de teren ;
- intocmirea amenajamentelor silvice.
- intocmirea documentatiilor privind obtinerea avizelor de mediu pentru amenajamentele silvice si urmarirea procedurii de avizare a acestora de catre agentiile abilitate ( A.P.M; A.N.A.N.P.)

De asemenea sunt acceptati și studentii pentru practica de vara ce vor fi remunerati pentru munca depusă.

Mentionam ca sediul societății se află in București, dar acceptam relocarea din alte orase din tara.

Încă din 2007 întreaga activitate a firmei s-a desfășurat pe 4 tipuri de prestări servicii: Amenajarea pădurilor, cadastru și topografie, proiecte de mediu/consultanță și proiectare împăduriri. De atunci au fost întocmite amenajamente silvice atât pentru persoane fizice cât și juridice (companii, obști, composesorate, primării). În paralel au fost efectuate măsuratori topografice pentru păduri și pășuni precum și măsurători pentru terenuri agricole integrate în asociații agricole.

Ne place să spunem că reprezentăm noul, că suntem plini de inovație. Suntem buni în ceea ce facem, iar profesionalismul este cartea noastră de vizită. Motivația vine din zecile de peisaje si păduri frumoase pe care noi le străbatem, dar și din feedback-urile pozitive primite. Ne propunem ca în următorii ani să fim cei mai buni în ceea ce facem, făcând din asta un scop, nu un vis.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024