Publicat 15 Oct 2019 | Reactualizat 12 Nov 2019 | Expiră 15 Nov 2019

Inginer Service

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Agentia de recrutare Crosswork este in cautarea unui Inginer de Service in cadrul unei companii din domeniul ingineriei aplicate proceselor de productie. Clientul nostru ofera o gama impresionanta de solutii personalizate de filtrare, separare si purificare a fluidelor, in industrii precum cea alimentara, farmaceutica, productie industriala, energetica, chimica, petrochimica si aeronautica.

Echipamentele furnizate de sau prin intermediul relatiilor de afaceri de catre companie au in alcatuire bazine, pompe, compresoare, motoare, valve automate si instrumentatie analitica controlate prin interfete conduse de catre PLC, avand sisteme grafice de control in contact direct cu operatorul.

Candidatul ideal are:

  • Studii tehnice;
  • Calificari/ specializari in domeniul echipamentelor cu care lucreaza;
  • Cunostinte in domeniul industriei in care activeaza;
  • Engleza nivel mediu;
  • Bune cunostinte de operare PC;
  • Permis de conducere (minim categoria B) si disponibilitate calatorii

Descrierea jobului

  • Testeaza, diagnosticheaza si rezolva situatiile tehnice aparute cu infrastructura mecanica si de software in baza procedurilor stabilite de catre producator
  • Elaboreaza si implementeaza un program de intretinere preventiva care sa asigure functionarea in conditii de maxima eficienta a instalatiilor de tratare a levigatului, ardere gaz de depozit, tratare ape reziduale, furnizate de catre PE, in colaborare cu coordonatorul echipei service si ceilalti membri ai echipei service
  • Asigura culegerea datelor relevante cu privire la istoricul proiectelor de care se ocupa, in principal in directia culegerii argumentelor ce sprijina solutia tehnica furnizata de catre PE si furnizeaza opinii de specialitate pe subiectele tehnice de care se ocupa
  • Desfasoara toate demersurile pentru punerea in functiune a echipamentului ce urmeaza a fi furnizat.
  • Urmareste performantele echipamentului demonstrate la punerea in functiune, in vederea confirmarii indeplinirii obligatiilor contractuale, conform listei de operatii specifice vizitelor de service periodice
  • Asigura monitorizarea periodica a functionalitatii echipamentelor clientilor PE in vederea asigurarii unei bune relatii contractuale
  • Colecteaza, documenteaza si transmite in PE informatii specifice despre functionalitatea echipamentelor inspectate/reparate
  • Executa alte dispozitii specifice functiei sale pentru a sprijini implementarea strategiilor pe termen scurt ale companiei.
  • Comunica permanent cu clientii firmei, in scopul cunoasterii si rezolvarii eventualelor dificultati pe care le intampina acestia, cat si in scopul de a se asigura de corecta exploatare a echipamentelor furnizate de PE
  • Asigura mentinerea de relatii profesionale cu toti furnizorii

Crosswork este o companie cu activitate la nivel national, cu birouri in București si Iasi, ce ofera servicii de recrutare, munca temporara si administrare de personal (www.crosswork.ro).

Expirat
Inginer Service  -  Crosswork

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles