Inginer service si mentenanta

DEDEMAN - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Ne dorim colegi entuziasti pentru postul de Inginer service si mentenanta.

Sunt necesare studii superioare tehnice si experienta de lucru similara.

Este important sa ai foarte bune abilitati de analiza, organizare si cooperare.

Ne intereseaza sa fii o persoana activa, responsabila si orientata catre obtinerea de rezultate.

Ne dorim sa ai abilitati excelente de comunicare, interrelationare si lucru in echipa.

Este esential sa ai capacitate de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor.

Ne asteptam sa dai dovada de responsabilitate, proactivitate si integritate.

Vei avea nevoie de permis de conducere si disponibilitate la deplasari.

Ai nevoie de cunostinte foarte bune de operare PC (Outlook, Word, Excel).

Cunostintele despre programul AUTOCAD iti vor fi de un real folos.

Alaturi de echipa vei reusi sa:

  • organizezi activitatea de mentenanta si reparatii specifica lucrarilor de instalatii
  • coordonezi realizarea lucrarilor si sa verifici indeplinirea conditiilor impuse in avizele si acordurile care au stat la baza autorizatiei de constructie
  • realizezi comanda de materiale necesare in santier, respectand procedura de aprovizionare cu materiale pentru investitii
  • negociezi preturile pentru contractarea lucrarilor de constructii, precum si termenele de executie a acestora conform procedurii de achizitii a lucrarilor si serviciilor
  • gestionezi activitatea de service pentru echipamente si instalatii, asigurandu-te de solutionarea solicitarilor de reparatii si mentenanta
  • realizezi analize cost/beneficiu pentru activitati de service si mentenanta si sa transmiti spre aprobare superiorului ierarhic propunerile de interventii
  • urmaresti ca lucrarile de reparatii/mentenanta sa corespunda din punct de vedere calitativ in conformitate cu normele si standardele tehnice in vigoare
  • verifici situatiile de lucrari/devizele si facturile aferente lucrarilor de service si mentenanta, urmarind sa corespunda cu termenii contractuali
  • urmaresti realizarea la timp a reviziilor pentru echipamente si instalatii
  • planifici reviziile tinand cont de eficientizarea costurilor, cadrul legislativ si disponibilitatea prestatorilor externi
  • oferi suport tehnic pe toata durata de executie a lucrarilor de revizie.

„Dedicat planurilor tale” este sloganul ce are la baza valorile noastre, ale companiei Dedeman.
Ne definesc simtul practic, orientarea spre solutii, perseverenta, integritatea si loialitatea.
Consideram ca succesul companiei depinde de performanta noastra - a tuturor colegilor - de experienta profesionala si personala pe care o avem in cadrul unui mediu de lucru care cere si ofera dedicare si initiativa, implicare si camaraderie, angajament si stabilitate.
Suntem alaturi unii de altii si ne sprijinim pe tot parcursul traseului profesional prin programe de dezvoltare a competentelor si o continua orientare spre rezultate obtinute datorita valorilor care ne unesc.
Dedeman este locul unde cu totii invatam, ne descoperim potentialul si devenim mai buni. Pentru a raspunde nevoilor celor peste 12.000 de colegi, suntem alaturi pas cu pas.
Pentru mai multe detalii vizitati recrutare.dedeman.ro .

Societatea Dedeman prelucreaza datele cu caracter personal ale candidatilor in scop de recrutare si selectie asa cum este detaliat in Nota de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal - Candidati. Inainte de a aplica pentru un post disponibil va invitam sa consultati nota de informare accesand link-ul https://www.dedeman.ro/ro/nota-informare-candidati.html. Prin aplicarea pentru un post disponibil, va exprimati consimtamantul ca datele dumneavoastra cu caracter personal (nume, prenume, numar de telefon, e-mail, dar si celelalte date continute in CV) sa fie prelucrate de societatea Dedeman, in conditiile mentionate in Nota de informare.
Publicat 7 oct. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos