Gratis

Inginer Service Echipamente Tehnico-Medicale

MED TEHNICA SRL

Candidatul Ideal

Cunoștințe avansate de inginerie electrică/ electronică, IT hardware și software
Experienta in service aparatura medicala constituie un avantaj
Disponibilitate deplasare
Permis de conducere categoria B
Nivel avansat de cunostere al limbii engleze
Nivel mediu de cunoastere Microsoft Office (Excel, Word, Outlook)

Descrierea jobului

Instalarea, întreţinerea, depanarea aparaturii medicale din portofoliul firmei, precum și instruirea beneficiarilor pentru utilizarea acestora;
Diagnosticarea și repararea aparaturii medicale din portofoliul companiei la beneficiar sau la sediul companiei;
Diagnosticarea și repararea în timp cât mai scurt, la standarde ridicate de calitate a aparaturii medicale, fără a afecta activitatea beneficiarilor, cu costuri minime și eficiență;
Efectuarea de revizii periodice conform cu specificaţiile tehnice ale producătorului;
Menţinerea unei bune relaţii de colaborare cu clienţii și cu utilizatorii aparatelor;
Întocmirea de oferte de service, consumabile și alte materiale necesare bunei desfășurări a activităţii de service;
Completarea formularului de service și a tuturor documentelor financiar-contabile legate de desfășurarea activității, în conformitate cu politica companiei;
Consultarea permanentă a documentației de service pusă la dispoziție de producători si companie, participarea la cursurile de pregatire si formare profesionala;

Descrierea companiei

SC Med Tehnica SRL a fost înființată în februarie 2012.
Activitatea companiei cuprinde: importul și distribuția de echipamente medicale și dispozitive ortopedice; asistență tehnică, service și reparații; garanție și post-garanție pentru dispozitivele tehnico-medicale.
Portofoliul nostru de echipamente acoperă o gamă largă de domenii medicale.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024