Publicat 08 Mar 2019 | Reactualizat 07 Apr 2019 | Expiră 08 Apr 2019

Inginer Service aparatură medicală - medicină de urgență

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare în domeniile: automatică, electronică, electrotehnică, inginerie medicală, mecanică fină, etc.
Certificări: permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ Cunoștințe avansate de inginerie electrică/electronică/telecomunicații, IT hardware și software
➢ Cunoștințe generale de medicină, fizică, chimie
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limba engleză – nivel avansat

Experiența:
➢ Experiență practică în service de aparatură medicală este un avantaj

Aptitudini:
➢ excelente aptitudini tehnice
➢ excelente abilități de comunicare și negociere
➢ capacitatea de a identifica problema reală și de a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres și efort susținut
➢ disponibilitate pentru deplasări în țară și ocazional în afara țării
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

➢ Diagnosticarea, întreţinerea și repararea aparaturii medicale destinate medicinii de urgență (ATI, unități de intervenție mobilă) la beneficiar sau la sediul companiei
➢ Deplasare la sediul beneficiarului ori de câte ori o impune situația
➢ Instalarea, întreţinerea, depanarea aparaturii medicale și instruirea beneficiarilor pentru utilizarea acestora
➢ Executarea de prestaţii service de calitate
➢ Verificarea parametrilor de funcţionare în condiţii normale a aparatelor
➢ Efectuarea de revizii periodice conform cu specificaţiile tehnice ale producătorului
➢ Diagnosticarea și repararea în timp cât mai scurt, cu standarde ridicate de calitate a aparaturii medicale, fără a afecta activitatea beneficiarilor, cu costuri minime și eficiență
➢ Menţinerea unei bune relaţii de colaborare cu clienţii și cu utilizatorii aparatelor și informarea directorului de service sau a responsabilului de produs despre necesitățile acestora
➢ Întocmirea periodică a listelor cu piese de schimb, consumabile și alte materiale necesare bunei desfășurări a activităţii de service
➢ Completarea formularului de service, a foii de parcurs și a ordinului de deplasare aferente intervenţiei efectuate precum și a registrelor specifice
➢ Comunicarea cu superiorul ierarhic si colegii responsabili de produs cu privire la soluţii pentru optimizarea activităţii
➢ Consultarea permanentă a documentației de service pusă la dispoziție de producători si companie
➢ Informarea superiorului cu privire la eventuale reclamaţii primite de la clienţi
➢ Informarea/consultarea periodică a superiorului, a colegilor responsabili de produs și a reprezentanților medicali responsabili de client referitor la starea echipamentelor defecte
➢ Întocmirea documentelor financiar-contabile legate de desfăsurarea activității (ordine de deplasare, deconturi, etc.)

MEDIST Imaging. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, Atmos, Biegler, Carefusion-BD, ImaCor, Leica Microsystems, Mortara, Q-Core, ThermoFisher Scientific, Wevosys, Zoll.
Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Expirat
Inginer Service aparatură medicală - medicină de urgență  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL