Inginer santier instalatii mecanice (HVAC, Sanitare etc.)

STRABAG SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, cu diploma – Instalatii pentru constructii (UTCB sau similar);
  • Experienta in domeniul Instalatiilor pentru constructii: minim 5 ani;
  • Cunostinte foarte bune de lucru pe calculator;
  • Cunostinte avansate de MS Office (in mod special Excel) si Autocad sau similar;
  • Competente de organizare, planificare si management;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Fluenta in Engleza /Germana constituie un avantaj;
  • Limba Romana la nivel avansat este obligatorie.

Descrierea jobului

  • Participa în calitate de delegat al societăţii la discuţiile cu toţi factorii externi implicaţi în realizarea construcţiilor: clienţi, proiectanţi, executanţi de specialitate, diriginţi, experţi tehnici, furnizori de echipamente, laboratoare de încercări etc;
  • Participă la întocmirea proiectului de organizare de şantier si participa la toate sedintele periodice de coordonare a executiei;
  • Urmăreşte respectarea obligaţiilor contractuale (cu clientul şi cu subantrepriza), verifica in permanenta calitatea si cantitatea lucrarilor şi realizarea termenelor prevăzute în graficele de execuţie;
  • Gestioneaza toate documentaţiile tehnico-economice (proiecte, memorii tehnice, caiete de sarcini, dispoziţii de şantier, observaţii, buletine de încercări, referate de expertiză, reclamaţii, scrisori etc.), precum şi toate celelalte documente legate de realizarea lucrărilor contractate (minute, procese verbale de lucrări ascunse, predare front lucru, faze determinante, recepţii calitative, comunicări şi dispoziţii de şantier, note de constatare întocmite cu ocazia controalelor, buletine de încercări, certificate de calitate/conformitate etc.);
  • Participă la elaborarea şi definitivarea graficelor de esalonare a investiţiilor/obiectelor;
  • Participă la semnarea de către client sau reprezentantul acestuia – dirigintele (inspectorul de şantier) - a situaţiilor de lucrări;
  • Urmăreşte evaluarea şi decontarea lucrărilor suplimentare;
  • Indeplineşte atribuţiile care îi revin prin documentele sistemului de management al calităţii;
  • Urmareste respectarea Normelor Generale de Protectia Muncii.

Compania noastra va ofera:
  • Proiecte interesante si provocatoare in cadrul unei echipe multinationale de profesionisti
  • Un mediu de lucru placut si dinamic
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala

Descrierea companiei

STRABAG

TEAMS WORK.

STRABAG SE is an European-based technology group for construction services, a leader in innovation and financial strength. Its services span all areas of the construction industry and cover the entire construction value chain – from design to planning, from construction to property and facility services, from operation all the way to demolition. STRABAG creates added value for its clients by its specialized entities integrating the most diverse services and assuming responsibility for them.

Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.