Gratis

Inginer santier/executie

LUDWIG PFEIFFER SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Inginer executie specialitatea CCIA, Hidro sau CFDP

Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe probleme simultan;

Capacitate de organizare, verificare si conducere a lucrarilor;

Cunostinte de legislatie in domeniu

Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Powerpoint, MS Project,)

Cunostinte in executie de retele apa si canalizare reprezinta un avantaj experienta in intocmire situatii de lucrari, CarteTehnica, Condica de Betoane, etc

Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Initiativa in actiuni;

Perseverenta, flexibilitate, consecventa.

Seriozitate si capacitate de a respecta termene limita;

Simtul responsabilitatii;

Descrierea jobului

Răspunde de păstrarea documentaţiei tehnice şi ia măsuri de cunoaştere şi respectare a acesteia de către personalul implicat

Intocmeste documentatia necesara obtinerii avizelor si autorizatiilor necesare executarii lucrarilor Contractului (Autoriatatea locala, Politie, CFR, Apele Romane, Societati de distributie gaze, energie electrica, servicii telecomunicatii)

Raspunde de gestionarea materialelor si echipamentelor Antreprenorului si intocmeşte bonurile de consum

Coordonează activitatea echipelor de execuţie

Urmăreşte si asigură realizarea la termen şi de bună calitate a lucrărilor de construcţii

Verifică calitatea lucrărilor efectuate

Planifica si coordoneaza activitatile cu privire la masuratorile in teren , necesare intocmirii situatiilor de lucrari ale Antreprenorului

Raspunde de intocmirea documentelor care tin de Cartea Constructiei, precum si de orice alte documente solicitate de catre Inginer sau Beneficiar

Intocmeste dosarul cu documente justificative necesare la Situatiile de Lucrari si Ordinele de Variatie

Răspunde de realizarea lucrărilor în termenele stabilite, conform cerinţelor Beneficiarului, legale şi de reglementare, precum si de intocmirea documentelor necesare la Incheierea si predarea lucrarilor.

Avizeaza ca fiind conforme situatiile de lucrari ale Subantreprenorilor

Raspunde de gestionarea neconformitatilor pana la stingerea acestora, inclusiv in PND

Întocmeşte şi transmite zilnic si săptămânal Sefului de Santier rapoarte de producţie/lucrare

Coordonează remedierea neconformităţilor sesizate intern de Responsabilul Tehnic cu Execuţia (RTE) sau extern de Dirigintele de Şantier

Participă la recepţiile calitative faze intermediare, la terminarea lucrărilor şi la recepţia finală

Raportează problemele apărute pe şantier Sefului de Santier (şeful ierarhic)

Efectueaza instructajul sumar SSM si PSI la inceputul lucrului, echipei din subordine

Urmareste respectarea normelor tehnice privind exploatarea echipamentelor din dotare si mentinerea acestora in perfecta stare de functionare

In cazul aparitiei situatiilor de urgenta, coordoneaza modul de actiune al echipelor de interventie.

Urmareste realizarea tuturor masurilor pentru prevenirea accidentelor de munca

Asigura marcarea si avertizarea prin mijloace vizuale a zonelor aflate in lucru, in scopul prevenirii accidentelor de munca

Coopereaza cu persoanele cu atributii specifice in domeniul securitatii si sanatatii in munca.

Urmăreşte purtarea EIP de către muncitorii de pe şantier

Organizează, analizează si urmăreşte respectarea dispozitiilor legale privind accidentele tehnice si accidentele de munca

Ia măsuri pentru îndeplinirea graficelor de execuţie

Se deplasează cu maşina pentru rezolvarea sarcinilor de servici

Coordonarea efectuării lucrărilor de construcţii, respectiv verificarea calităţii acestora

Asigurarea respectarii clauzelor contractuale atat in relatia cu beneficiarul cat si cu subantreprenorii

Colaboreaza cu toate departamentele companiei pentru realizarea activitatii.

Ludwig Pfeiffer senior established the construction and civil engineering firm in Kassel in the early 1930s. Initially, the company focused on building water and sewage pipelines and in the following years garnered a reputation as a specialist in this sector.
Over the years, new locations were added throughout Europe and beyond. Nowadays, the company‘s network stretches from France, Portugal and Italy via the Czech Republic, Slovakia and the Balkans to Delhi and Hong Kong and further on to Latin America with reference projects in all corners of the globe. The company has not only added new countries and business segments in recent years, but has also expanded its existing capabilities.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024