Gratis

Inginer Propunere Tehnica/Ofertare Bucuresti (birou Jilava)

STRABAG SRL

Candidatul Ideal

Pentru proiectele noastre de infrastructura din Sud-Estul tarii, cautam Inginer Propunere Tehnica – Departament Ofertare.
  • Absolvent de facultate tehnica (cai ferate, drumuri și poduri/constructii civile reprezinta un avantaj)
  • Experienta in domeniul constructii minim 3 ani
  • Cunoștinte MS Project, MS Office
  • Cunoștinte AutoCAD reprezinta un avantaj
  • Abilitati de planificare și organizare, gândire critica și analitica
  • Capacitate de analiza și sinteza, spirit de echipa, responsabilitate, comunicare excelenta oral și scris, abilitate de lucru cu informatii confidentiale
  • Cunoștinte bune de limba engleza; limba romana – nativ/avansat
  • Persoana perseverenta, cu capacitate mare de invatare a sistemelor noi de lucru și atenta la detalii
  • Abilitatea de a gestiona mai multe activitati in paralel.

Descrierea jobului

  • Studierea documentatiei de atribuire pentru participarea la licitatii publice in vederea identificarii cerintelor referitoare la modul de prezentare a propunerii tehnice
  • Intocmirea propunerilor tehnice conform cerintelor autoritatii contractante (metodologii de executie, planuri de lucru, grafice de executie Gantt, cash flow etc.)
  • Formularea și transmiterea de solicitari de clarificari catre beneficiari in cadrul procedurii de atribuire
  • Elaborarea raspunsurilor la solicitarile de clarificari primite de la beneficiar
  • Verificarea legislatiei in vigoare referitoare la procesul de vizitelor de amplasament
  • Mentinerea relatiei cu proiectantii, subantreprenorii, colaboratorii in cadrul procedurii de achizitie publica.

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 79.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 700 de locații din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024