Publicat 15 Oct 2019 | Reactualizat 13 Nov 2019 | Expiră 15 Nov 2019

Inginer Proiectant

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam:
INGINER PROIECTANT INSTALATII SANITARE SI INSTALATII DE STINGERE A INCENDIILOR

- Studii: superioare, tehnice;
- Cursuri/atestari specifice postului: autorizare pentru proiectarea sistemelor si instalatiilor de limitare si stingere a incendiului;
- Experienta profesionala: minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte bune de AutoCAD; programe de editare şi proiectare specifice domeniului, operare PC (Word, Excel, Outlook);
- Cunostinte aprofundate asupra instalatiilor si echipamentelor de limitare si stingere a incendiului.

Descrierea jobului

- Elaboreaza Documentatii tehnice conform comenzilor de proiectare, documentaţiei tehnice de ofertare şi cerinţelor beneficiarului;
- Se încadrează în termenele prevăzute şi în conformitate cu nivelul de calitate cerut;
- Elaborează soluţia tehnică de proiectare pentru specialitatea: sanitare si stingere incendii şi o prezintă spre verificare şi avizare şefului de proiect şi de echipa;
- Intocmeste antemasuratorile ;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare cantitatile rezultate si coordonarea cu celelalte specialitati;
- Urmareste executia proiectului in santier si raporteaza eventualele neconformitati sefului ierarhic;
- Avizează intern şi la beneficiar documentaţia elaborate;
- Respectă deciziile în vigoare în ceea ce priveşte lucrul cu documente confidenţiale şi secrete;
- Acordă asistenţă tehnică in locatia beneficiarului sau pe şantier, dacă se solicită acest lucru;
- Verifică respectarea proiectului de către executant în virtutea legislaţiei în vigoare;
- Propune şi implementează soluţii şi echipamente moderne în documentaţia de proiectare;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
- Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului;
- Respecta termele stabilite pentru finalizarea proiectelor.

Inca din 1993 de la infiintare, societatea noastra ofera servicii profesionale de proiectare, consultanta, arhitectura, structura si instalatii atat pentru toate fazele cat si pentru doar una dintre faze, consultanta si mentenanta pe parcurgerea si intretinerea etapelor.

Expirat
Inginer Proiectant  -  EL CON CONSTRUCTII SERVICII SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles