Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 31 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Inginer Proiectant - piese plastice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice (TCM, Autovehicule rutiere, etc)
Bune cunostinte pe partea de automobile si plastice
Cunostinte in urmatoarele soft-uri: Catia, Solidworks, Inventor
Un nivel mediu- avansat al limbii engleze
Persoana comunicativa, dinamica, orientata catre client

Descrierea jobului

Proiectarea de piese de plastic pentru interior si exterior
Realizarea de studii de fezabilitate ale suprafetei de design si propunerea de modificari prin sectiuni tip
Realizarea decupajului suprafetelor de design
Construirea pieselor 3D implementand toate regulile de design, normele aplicabile si constrangerile de proces
Stabilirea isostatismului si analiza lantului de cote
Implementarea rezultatelor simularilor
Mentinerea legaturii cu clientul pe subiecte tehnice pentru a stabili metodele de abordare agreate.

For more than 20 years, we’ve assisted clients in major industrial projects in Romania. Our 1500 employees, based in Bucharest and Iasi, work either directly with clients or as a nearshore resource for global clients partnering with our Western European offices. Our spacious design offices attract skilled personnel in mechanical, electrical, electronics and software development.

Our teams are best known for helping clients in the automotive and aeronautics sectors to reimagine road and air travel. Expleo in Romania is a key support for the group to help automotive clients in developing the next big breakthroughs in ADAS, autonomous vehicles and connected cars. In aeronautics, we provide support for major OEMs and their suppliers across the entire aircraft, from R&D to aftermarket support. Our people have access to sophisticated IT infrastructure and the latest digital technologies, that allows them to work alongside project teams based in Romania or anywhere else in the world.

Expirat
Inginer Proiectant - piese plastice  -  Expleo Group

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles