Inginer proiectant OEM / OEM mechanical design engineer

GUHRING - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Firma Guhring oferă soluții personalizate clienților noștri din domeniul construcțiilor de mașini, realizând scule așchietoare cu cel mai înalt grad de precizie. Multitudinea tipurilor de repere și cerințele dimensionale ridicate implică proiectarea orientată spre client. Ne aflăm într-o continuă expansiune și odată cu creșterea numărului de proiecte, căutam colegi noi și motivați care să ne sprijine în creșterea productivității.

Descrierea jobului

Atribuții
-Dezvoltarea proceselor de prelucrare prin așchiere pentru piese complexe după prioritățile clienților, în funcție de diferite targeturi de preț, timp de prelucare, durabiliate sau adaptarea unui proces existent.
-Întelegerea liniilor de producție în masă prin așchiere și dezvoltarea proiectelor OEM complete pentru sculărie: sculă așchietoare, portsculă, parametri de așchiere și optimizarea durabilității.
-Proiectarea 2D sau 3D a sculei așchietoare. (Siemens NX)
-Realizarea ofertei de preț pentru procesul dezvoltat.
-Crearea documentației specifice clientului pentru scula așchietoare. (AutoCad)
-Coordonarea proiectului prin colaborare cu celălalte departamente si respectarea termenelor impuse de client.

Calificare necesară
·Absolvent al unei Facultăți Tehnice în domeniul Construcțiilor de Mașini, Autovehicule Rutiere, Mecatronică, Mecanică sau similare.
·Experiență în proiectare 2D (cunoașterea programului AutoCAD Mechanical reprezintă un avantaj).
·Experiență în modelarea și proiectare 3D (cunoașterea programului Siemens NX reprezintă un avantaj).
·Bune cunoștințe de desen tehnic, toleranțe și control dimensional.
·Bune cunoștințe tehnice legate de procesele și tehnologiile de prelucrare, fluxul tehnologic, sculele așchietoare și materiale.
·Limba germană reprezintă un mare avantaj.
·Limba engleză este necesară și obligatorie.
·Cunoștințe generale de utilizare PC și a instrumentelor Microsoft Office.

Beneficii
·Salarizare atractivă.
·Program flexibil.
·Tichete de masă.
·Asigurare medicală privată.
·Reducere la abonamentul 7card.
·Decontare transport în comun.
·Mediul de lucru atractiv alaturi de o echipa tânără și dinamică.

Guhring is one of the world-wide leading manufacturers of rotary precision tools for metal machining. With more than 8,000 employees world-wide, 3,500 in Germany, in excess of 70 production locations in 48 countries the company develops, manufactures and distributes innovative cutting tools. Guhring is present on all important markets: Customers in the automotive industry, the aerospace industry or in general engineering count on trendsetting tools manufactured to uniform quality standards of the highest level. And we continue to grow steadily: We invest in new locations, network globally and extend our product portfolio. Our leading market position is the result of long-term and constant innovation. In Romania, Gühring has more than 300 employees in the field of production, design and R&D at its facilities in Sibiu and Cluj-Napoca

Are we a match?

Find out if we are the right employer for you. If you are looking for versatile opportunities to develop further and apply your talents in a targeted manner then, you already have a lot in common with your colleagues of tomorrow.

Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos