Gratis

Inginer proiectant Junior( instalatii sanitare/hvac)

Electroproiect S.A.
5 poziții

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare profil tehnic (instalaţii mecanice);
- Experienţă 0 - 6 luni in proiectare instalaţii sanitare/hvac;
- Cunoştinte generale de lucru in AutoCad, alte programe de editare şi proiectare specifice domeniului;
- Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel);
- Bune abilităţi de comunicare scrisă şi verbală,
- Abilitate numerică, capacitate organizatorică;
- Responsabilitate, initiativă;
- Abilităti de lucru in echipă.

Descrierea jobului

- Participa la elaborarea DTP conform comenzilor de proiectare, documentaţiei tehnice de ofertare şi cerinţelor beneficiarului;
- Se încadrează în termenele prevăzute şi în conformitate cu nivelul de calitate cerut;
- Participa la elaborarea soluţiei tehnice de proiectare pentru specialitatea pe care este alocat;
- Participa la pregatirea extraselor de cantitati conform cu proiectul si bugetul aprobat in vederea comenzilor de material;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare cantitatile rezultate si coordonarea cu celelalte specialitati;
- Raporteaza sefului ierarhic orice diferente de cantitati fata de proiect care apar pe parcursul executiei;
- Urmareste executia proiectului in santier si raporteaza eventualele neconformitati sefului ierarhic;
- Respectă deciziile în vigoare în ceea ce priveşte lucrul cu documente confidenţiale şi secrete;
- Acordă asistenţă tehnică in locatia beneficiarului sau pe şantier, dacă se solicită acest lucru;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
- Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului;
- Respecta termele stabilite pentru finalizarea proiectelor.

Electroproiect, companie membră a grupului UTI, oferă servicii de proiectare și consultanță în domeniul construcțiilor și instalațiilor și livrează proiecte la cele mai ridicate standarde de calitate, cu cele mai noi soluții din industrie, în cel mai scurt timp și asigurând eficiența costurilor. Proiectele noastre sunt rezultatul unei abordări conceptuale riguroase, colaborative, centrată pe nevoile clientului final. Utilizăm metode moderne de proiectare asistată de calculator, pentru a asigura durata optimă de realizare a proiectului final și modificări adaptate cerințelor clientului.

Dorința de a crea infrastructuri construite durabile și eficiente energetic ne motivează să reinventăm modul de abordare a proiectelor și să acumulăm noi cunoștințe tehnice. Suntem experți în servicii de proiectare, consultanță, asistență tehnică și servicii conexe pentru infrastructuri construite, oferind expertiză de neegalat.

Activitățile noastre

Expertize și studii de specialitate Documentații pentru avize și autorizări Proiectare pentru infrastructuri construite Asistență tehnică pe durata execuției Consultanță

Specializările noastre

Arhitectură Structură Sistematizare verticală/plan general Instalații electrice de curenți tari de joasă și medie tensiune Instalații de curenți slabi și sisteme de securitate Instalații speciale de stingere a incendiilor (gaze inerte, aerosoli etc) Instalații de comunicații Instalații de automatizare, gestiune centralizată – BMS și SCADA Instalații HVAC Instalații sanitare și de stingere a incendiilor cu apă

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024