Gratis

Inginer proiectant instalatii electro-energetice/interioare

POWER DESIGN SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice - absolvent Facultatea de Inginerie Electrică / Electrotehnică / Energetică / Instalații
- Avantaj experiență în proiectare
- Cunoștiințe avansate de operare PC obligatorii - pachetul Office (Word, Excel, Outlook); AutoCAD
- Permis auto cat. B
- Disponibilitate la deplasări în afara localității atunci când situația o impune in vederea culegerii de date din teren, participări la faze determinante, predări de amplasament, ședințe de avizare etc.
- Să fie o persoană meticuloasă, dinamică, deschisă, capabilă să lucreze în echipa și să se adapteze într-un colectiv, cu abilități ridicate de comunicare, corectă, punctuală.

Descrierea jobului

Descrierea postului și responsabilități:
  • Preluare tema de proiectare și analiza datelor de intrare furnizate de client, relevee situații existente din teren
  • Elaborarea documentațiilor pentru diferite faze de proiectare în domeniile: energie regenerabilă (parcuri fotovoltaice, centrale eoliene, biogaz etc.), energetică, instalații aferente clădirilor
  • Utilizarea celor mai moderne softuri pentru partea de editare, desen, calcule, simulări ( întocmire și editare memorii tehnice, breviare de calcul, întocmire liste de cantități, antemăsurători, întocmire/editare planuri în Autocad sau alte programe de proiectare specifice diverselor domenii energii regenerabile, energetica, instalații, construcții etc.)
  • Elaborare documentații în vederea obținerii autorizațiilor de construire pentru situațiile proiectate
  • Pregătire documentații pentru recepție la client și livrare, susținere proiect la verificatori tehnici
  • Prezentarea documentațiilor în comisiile de avizare ale clientului
  • Participare la predarea de amplasament, faze determinante, recepția finală a lucrărilor
  • Urmărirea desfășurării corespunzătoare a etapelor de proiectare, colaborare cu echipa de proiectare pentru încadrarea în termenele stabilite
Beneficii:
  • Pachet salarial foarte motivant
  • Decont transport la / de la locul de muncă
  • Prime de sarbatori (Paște, Crăciun etc.)
  • Stații de lucru (laptopuri) performante
  • Pachet software de ultimă generație pentru diverse domenii de proiectare
    • energii regenerabile / dimensionare parcuri fotovoltaice privind capacitatea maximă de energie produsă
    • energetică - simulări, calcule de rețea
    • instalații aferente clădirilor
    • construcții etc.
  • Desfășurarea activităților de proiectare variate
  • Cursuri pregătire profesională/posibiltăți promovare:
    • cursuri certificate de Project Management
    • avansare la nivel de Project Manager în vederea coordonării proiectelor.

POWER DESIGN este o firmă de proiectare şi consultanţă tehnică, specializată în domeniul serviciilor pe următoarele direcţii principale:
  • Resurse regenerabile (instalaţii bazate pe resurse regenerabile: proiectarea şi dezvoltarea parcurilor fotovoltaice,eoliene, etc. respectiv racordarea acestora la reţeaua publică de distribuţie sau transport;)
  • Instalații electroenergetice (reţele de distribuţie a energiei electrice, posturi şi staţii de transformare, reţele de distribuţie de înaltă tensiune, medie tensiune și joasă tensiune atât partea electrică cât şi pe partea de construcţii, respectiv partea de soluții SCADA, eficiență energetică etc.)
  • Instalatii interioare aferente cladirilor (instalații electrice, sanitare, termice, HVAC, antiefracție, antiincendiu, stingere incendiu, clădiri verzi eficiente energetic etc.)
Produsele noastre sunt studii şi/sau proiecte corespunzătoare acestor direcţii.

www.powerd.eu
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024