INGINER PROIECTANT IN CONSTRUCȚII

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

· Educația necesară:
  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență în construcții civile/ industriale
  • Studiile postuniversitare constituie un avantaj
· Experienţă practică necesară:
  • 1-3 ani de experienta în domeniu
  • Experiență în interpretarea și elaborarea specificațiilor tehnice din industria energetică și industriile conexe;
· Cunoştinte de legislaţie: cunoașterea reglementărilor în vigoare în domeniul energiei și a eficienței energetice;
· Cunoștințe limbi străine: engleză - nivel intermediar;
· Cunoștințe IT: Cunoștințe Desen tehnic - AutoCad (nivel avansat); cunoștințe Microsoft Office (nivel avansat).

Altele:
  • Abilități foarte bune de management de proiecte
  • Gândire analitică și abilități de indentificare soluții
  • Abilitatea de a lucra într-un mod structurat și strategic
  • Foarte bune deprinderi de organizare, planificare, prioritizare sarcini și încadrare în termene
  • Abilități foarte bune de prezentare,comunicare și relaționare interpersonală
  • Orientat spre afacere, motivat și cu spirit antreprenorial
  • Mobilitate pentru călătorii de afaceri
  • Disponibilitate pentru un program de lucru extins
  • Posesor de carnet de conducere categoria B.

*Vă rugăm să atașați la CV fotografia dumneavoastră.

Descrierea jobului

  • Elaborează studii de soluție, studii de prefezabilitate, studii de fezabilitate, proiecte tehnice, caiete de sarcini, documentații de execuție pentru implementarea de soluții de eficiență energetică;
  • Elaborează documentațiile pentru obținerea acordurilor, avizelor și autorizațiilor necesare;
  • Obține avizele și acordurile necesare pentru implementarea proiectului;
  • Conlucrează cu proiectanți pentru executarea lucrărilor specifice de proiectare (geo+topo+construcii);
  • Prevede din faza de proiectare toate măsurile de securitare a muncii și a protecției mediului, conform normativelor în vigoare referitoare la proiectare, executarea lucrărilor și exploatarea obiectivelor proiectate;
  • Prevede din faza de proiectare toate măsurile aferente situațiilor de urgență, conform normativelor în vigoare;
  • Susține documentațiile întocmite în comisia de avizare competentă în scopul obținerii avizelor;
  • Participă la predarea amplasamentului pentru execuția lucrărilor proiectate;
  • Colaborează, în teren, cu managerul de proiect și executantul pentru identificarea soluților tehnice adecvate, necesare implementării proiectului;
  • Identifică și stabilește soluții tehnice pentru situații specifice din teren și întocmește dispoziții de șantier, întocmește note de cantități suplimentare/note de renunțare;
  • Participă la verificarea calității lucrărilor executate, în conformitate cu „Programul pentru controlul calității lucrărilor inclusiv în fazele determinante de executie” pentru lucrările proiectate;
  • Participă la recepția la terminarea lucrărilor și la recepția finală a lucrărilor proiectate;
  • Întocmește și prezintă în fața comisiei de recepție, referatul cu privire la modul în care a fost executată lucrarea;
  • Răspunde direct de calitatea lucrărilor proiectate, în conformitate cu procedurile sistemului de management integrat de calitate, mediu, sănătate și securitatea muncii;
  • Răspunde de predarea la termen a lucrărilor întocmite;
  • Răspunde de respectarea reglementărilor tehnice și ale legislatței în vigoare;
  • Participă la elaborarea de proceduri și instrucțiuni de lucru privind sfera de activitate;
  • Alte sarcini atribuite de către superiorul său care derivă în mod normal din arealul muncii sale sau care îi sunt atribuite pe baza cunoştinţelor şi abilităţilor, în concordanţă cu nevoile companiei și care nu exced pregătirea și competențele;
  • Dacă îndeplineşte şi activitatea de conducător auto, este obligat să respecte instrucţiunile de folosire a mijloacelor auto şi legislaţia specifică;
  • Respectă obligaţiile privind protecția persoanelor pentru prelucrarea datelor cu caracter personal și securitatea documentelor și informațiilor profesionale.

Ce îţi oferim noi
  • Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Excelezi în ceea ce faci? Poți să fii unul dintre cei care primesc bonusuri de performanță. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
  • Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
  • Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Pe durata pandemiei poți lucra și de acasă, dacă aria în care activezi îți permite acest lucru. Lucrăm pe teren, dar în siguranță.
  • Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii. După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice.
  • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.
Te-am făcut curios? Intră aici pentru a vedea mediul nostru de lucru.

E.ON ASIST COMPLET SA este o companie a grupului E.ON ROMANIA. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz, verificări tehnice periodice ale centralei termice, montaj centrale termice si sisteme de aer conditionat.

Publicat 1 iul. 2021 Expiră 31 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos