Publicat 08 Mai 2019 | Reactualizat 03 Iun 2019 | Expiră 08 Iun 2019

Inginer Proiectant Constructii Civile si Industriale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii, Facultatea CCIA.
  • Experienta in domeniul proiectarii constituie un avantaj dar nu este obligatorie
  • Cunoasterea legislatiei specifice domeniului constructiilor
  • Cunostinte privind calculul structural al constructiilor.
  • Cunostinte privind calculul si modeloarea structurilor din beton armat prefabricat – Reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte privind calculul si modeloarea structurilor metalice.
  • Disponibilitatea si dorinta de a invata programe specifice modelarii 3D/BIM si programe de analiza structurala (Allplan, Planbar, Scia Engineer). Cunoasterea programelor (Allplan, Planbar, Scia Engineer) nu este obligatorie dar reprezinta un avantaj.
  • Abilitatea de a dezvolta si interpreta desene, rapoarte si specificații tehnice.
  • Cunostinte medii de limba engleza.
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa.
  • Atentie la detalii.
  • Cunostinte in utilizarea pachetului MS Office.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Proiectare structurala, realizarea modelelor MEF si a notelor de calcul (modelare si analiza 3D-BIM si MEF).
  • Realizarea desenelor tehnice pentru structuri civile si industriale.
  • Coordonarea echipei de proiect.
  • Coordonarea proiectului cu specialitatile conexe (Arhitectura, Instalatii)
  • Verificarea si urmarirea in santier a proiectelor.
  • Intocmirea documentatiei tehnice pentru diverse faze de proiectare (DTAC, PT, DE).
  • Elaborarea si verificarea listelor de cantitati in conformitate cu plansele desenate.
  • Atentie la economia resurselor in proiectele in care este implicat, atat pentru beneficiarul proiectului, cat si pentru compania din care face parte.
  • Incadrarea in termenele de executie agreate cu beneficiarii.
  • Se asigura de coerenta documentelor intocmite (memorii tehnice, elemente grafice, liste de cantitati, etc.)
Beneficii:
  • Program de lucru flexibil.
  • Posibilitati reale de dezvoltare alaturi de o echipa tanara si profesionista.
  • Birou situat in zona usor accesibila (Piata Victoriei).

Professional Consulting Engineers SRL este o companie tanara ce isi desfasoara activitatea in domeniul proiectării structurilor pentru construcții civile și industriale. In prezent suntem in cautarea unui Inginer Proiectant Structuri (CCIA) pentru a se alatura si a se dezvolta impreuna cu echipa noastra din Bucuresti.
Dorinta noastra este de a reusi sa indeplinim in totalitate cerintele clientilor nostri oferind solutii optime din punct de vedere financiar si tehnologic. Clientilor nostri le oferim tot suportul pentru ca proiectele lor sa fie finalizate cu succes, acelasi lucru il facem si intern cu echipa din care facem parte, ne dorim ca fiecare coleg sa evolueze si ii oferim tot suportul in dezvoltarea unei cariere in domeniul ingineriei.

Expirat
Inginer Proiectant Constructii Civile si Industriale  -  Professional Consulting Engineers S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles