Publicat 23 Oct 2019 | Expiră 22 Nov 2019

Inginer Proiectant CATIA V5

1 post

Candidatul ideal

Cerințe:
- Studii superioare tehnice;
- Se solicită experiență în proiectarea matrițelor, bun cunoscător al reperelor auto în domeniul proiectării asistate (CATIA, SOLIDWORKS, CAD);
- Cunoștințe avansate de limba Engleză;
- Atitudine pozitivă, spirit de echipă;
- Orice alte certificări în domeniu constituie un avantaj.

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL

Cerințe:

DESCRIEREA JOBULUI

Responsabilități:
- Realizează documentația aferentă proiectelor: AMDEC, HCPP, Fișă Descriptivă;
- Realizează analiza preliminară CAE a modelului 3D;
- Concepe model 3D cu soft specializat;
- Realizează desenul 2D;
- Realizează cotarea ISO;
- Întocmește Planul de Validare;
- Colaborează cu clientul prin e-mail: propuneri model 3D, desen 2D spre vâzare;
- Realizează dispozitive pentru reperul respectiv în concordanță cu cerințele caietului de sarcini, norme, proceduri de încercare;
- Realizează verificarea de erori a modelului 3D pentru analiza CAE;
- Realizează analiza efectivă CAE a reperului cu soft specializat;
- Întocmește rapoarte, prezentări, cu rezultatele analizelor;
- Determină, implementează și menține caracteristicile speciale ale produsului;

Oferim:
- Salariu motivant;
- Pachet asigurare medicală privată;
- Tichete de masă;
- Transport asigurat spre și de la locul de muncă;
- Posibilitate de dezvoltare a carierei;
- Training pentru formare și dezvoltare profesională;
- Mediu de lucru plăcut, dinamic;
- Posibilitatea de a lucra într-un domeniu care se află într-o continuă expansiune.

DESCRIEREA COMPANIEI

Înființată în anul 1994, Delta Invest este unul dintre liderii pieței din România în cercetare-dezvoltare repere injectate din mase plastice, proiectare-construcție matrițe și injecție mase plastice.

Inginer Proiectant CATIA V5  -  SC Delta Invest SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles