Publicat 01 Mar 2021 | Reactualizat 29 Mar 2021 | Expiră 01 Apr 2021

Inginer procese si proiecte

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati
Sustinerea proiectelor tip CAPEX:

  • In general, project management pentru astfel de proiecte
  • Specificarea cerințelor pentru fiecare utilaj
  • Redactarea soluțiilor și documentarea cerințelor funcționale
  • Identificarea și abordarea furnizorilor de utilaje și / sau servicii corespunzătoare
  • Sprijinirea D.G. în astfel de comunicări
  • Comandați și revizuiți orice lucrări legate de aceste proiecte CAPEX
Facilitarea proiectelor de productivitate:
  • În general, gestionarea de astfel de proiecte
  • Extinderea unor astfel de proiecte și coordonarea domeniului de aplicare cu managementul fabricatiei
  • Generarea de proiecte LEAN, în special
  • Gestionarea furnizorilor de servicii de productivitate
  • Raportarea progresului
  • Prezentarea soluțiilor
  • Sprijinirea D.G. pentru aceste proiecte

Abilități și capacități

• Diplomă de inginer în inginerie mecanică sau similar

• Capacități de inginerie:
o Fabricarea produselor extrudate din polimeri este un avantaj
o Înțelegerea arhitecturii unei productii industriale
o Înțelegerea conceptului de productivitate / Eficacitatea generală a echipamentelor (OEE)
o Înțelegere de bază a LEAN

• Abilități metodologice:
o Buna înțelegere a managementului proiectului: calendarul, structura, responsabilitățile
o Capacitatea de a documenta proiectele
o Înțelegere de bază a negocierii

• Abilitati sociale:
o Capacitatea de a aborda managerii de departamente din fabrică
o Capacitatea de a negocia la nivel profesional cu furnizorii și terții

• Capabil să gestioneze situații solicitante (susținând presiunea din partea clienților) cu sprijinul întregii organizații

• Abilități analitice și înțelegere economică
• Foarte motivat
• Română și engleză obligatorii, opțional germană
• abilitati IT
• experienta profesionala: junior, 5-10 ani
- carnet conducere categoria B, auto personal

salariu: 650-700 Euro

Industrial Mecano srl este lider national si regional pe piata materialelor de ambalare industriala. Firma are 20 ani vechime din care 17 ani de productie efectiva. Cu o productie anuala de 7.500 tone de produs finit, 100 angajati si cu un export de 25% din cifra de afaceri in 12 tari din UE si spatiul ex-sovietic, Industrial Mecano este un furnizor recunoscut si cautat de toate industriile care paletizeaza marfuri. www.industrial.ro

Expirat
Inginer procese si proiecte  -  Industrial Mecano Import Export SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles