Gratis

Inginer proces

IRUM S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice (profil mecanic, mecatronică, design industrial sau electric);
  • Cunoștințe proiectare 3D și 2D: AutoCad, Inventor, Solid Works sau Catia;
  • Cunoștințe Microsoft Office;
  • Experiență pe un post similar, constituie un avantaj;
  • Experiența în Lean Manufacturing, constituie un avantaj;
  • Bune cunoștințe de desen tehnic;
  • Capacitate de planificare și organizare la nivel de sarcini primite;
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Cunoștințe de bază într-un soft ERP;
  • Limbi străine – engleză scris și vorbit (nivel mediu);
  • Dispus(ă) la deplasări ocazionale;

Descrierea jobului

  • Definirea materialelor utilizate pentru realizarea reperelor noi;
  • Definirea și realizarea fluxului tehnologic (P-FLOW) și al tehnologiei pentru repere și utilaje noi;
  • Stabilirea necesarului de SDV-uri pentru reperele noi;
  • Realizarea instrucțiunilor de lucru (utilaje forestiere/agricole);
  • Identificare, comandă si validare a sculelor necesare realizării noilor repere pentru echipamentele existente;
  • Identificare, comandă si validare a echipamentelor noi;
  • Participarea activă la analize de calitate în vederea soluționării problemelor descoperite în faza de proiect;
  • Realizarea/actualizarea P-FMEA;
  • Instruirea personalului din producție în baza procedurilor, instrucțiunilor și formularelor create;
  • Urmărirea fabricației în faza de proiect și oferirea de soluții pentru rezolvarea problemelor apărute;
  • Suport în tratarea reclamațiilor de la client;
  • Asigură un feedback bazat pe experiența practică către echipa de proiectare constructivă;
  • Asigură suport tehnic în producția de preserie și prototip, în realizarea comenzilor și validarea proceselor din aceste faze;
  • Gestionarea de proiecte de îmbunătățire continuă;
  • Realizare desene intermediare aferente fiecărui proces;

Beneficii:
Mediu de lucru plăcut și competitiv.
Suport continuu pentru creșterea profesională.
Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.
Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024