Inginer Ofertare

Manpower - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Manpower este in cautarea unui Inginer de ofertare pentru clientul sau, un mare jucator in domeniul oil and gas.

Cerinte:
- Studii superioare tehnice;
- Experienta minim 1 ani in realizarea de oferte in domeniul oil and gas;
- Cunostinte solide in prelucrarea mecanica a metalului cu ajutorului echipamentelor CNC ( operatiuni de strunjire, frezare);
- Bune cunostinte calculator, cunoasterea AUTOCAD/SOLIDWORKS/SOLIDCAM poate fi un avantaj;
- Cunostinte avansate de limba engleza si/sau franceza.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) predata de beneficiar sau pusa la dispozitie de colegii din departamantul de vanzari;
- Stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise si politica firmei pentru intocmirea ofertelor;
- Contacteaza si negociaza conditii comerciale cu furnizorii;
- Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite;
- Raspunde tuturor solicitarilor beneficiarului in vederea transmiterii clarificarilor pentru oferta predata catre acesta, relationeaza cu manageri de proiect, analisti cumparari si furnizori;
- Participa, daca este solicitat, la toate negocierile ce vizeaza sustinerea ofertei tehnice.

Beneficii:
-Pachet salarial competitiv;
-Bonuri de masa aferente zilelor lucratoare;
-Bonusuri oferite de sarbatori si concediu;
-Decontarea transportului.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos