Publicat 05 Oct 2020 | Reactualizat 02 Nov 2020 | Expiră 05 Nov 2020

Inginer ofertare instalatii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru intarirea echipei noastre cautam:
Inginer ofertare instalatii electrice, sanitare, HVAC
care va fi responsabil de proiectele de instalatii in constructii

Responsabilitati:
- Analizeaza documentatia proiectelor si trimite cererile de oferta in conformitate cu cerintele proiectului si caietul de sarcini;
- Analizeaza cererile de oferta: instalatii electrice, sanitare, HVAC, din punct de vedere tehnic, economic si comercial impreuna cu echipa de proiect;
- Verifica si intocmeste liste/ cantitati de lucrari;
- Intocmeste comparatia (oglinda) preturilor;
- Negociaza ofertele de pret pe materiale si categorii de lucrari;
- Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnico-economice cu beneficiarul pentru stabilirea concordantelor dintre caietul de sarcini si ofertele primite in vederea intocmirii unei oferte cat mai corecte;
- Raspunde de alegerea solutiilor optime din punct de vedere calitativ si al pretului, corespunzatoare fiecarui proiect in parte;
- Se deplaseaza pe santier atunci cand este cazul pentru a vedea concret situatia din teren;
- Urmareste derularea proiectului tehnic: detalii de executie, planuri si adaptarea lor la situatiile actuale cerute.
- Intocmeste rapoarte de lucru cerute de managementul firmei;
- Participa la intocmirea cartii tehnice, cand este cazul;
- Tine legatura permanent cu proiectantul si cu consultanta;
- Tine legatura cu furnizorii si se ocupa de comenzi si livrari;
- Coreleaza instalatiile cu restul specialitatilor implicate – fundatii, terasamente, structura, amenajari;
- Intocmeste sau desfasoara analize cost-beneficiu, consumul de materiale sau de alta natura;

Cerinte:
Studii superioare in domeniul in domeniul instalatiilor sanitare, HVAC, electrice
Cunostinte pachet Ms Office, Autocad

Descrierea jobului

Mediu de lucru placut intr-o companie internationala stabila, aflata in plina dezvoltare.
Posibilitati de avansare.
Salariu motivant plus beneficii (tichete de masa, servicii medicale private, etc.)

plana-innova oferă antreprenoriat general în construcţii civile şi industriale. De la înfiinţarea sa în Essen/Germania şi până în prezent a parcurs un drum de peste 50 de ani. Prin experienţa acumulată şi datorită parteneriatelor de durată a reuşit să-si clădeasca un renume de succes în domeniul construcţiilor civile şi industriale. De la începutul anului 2006, plana-innova este prezentă şi pe piaţa din România prin sediul deschis la Bucureşti şi îşi continuă activitatea cu mare succes prin proiecte desfăşurate în toată ţara şi în străinătate precum Germania, Olanda, Suedia etc.

Expirat
Inginer ofertare instalatii  -  plana-innova

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles