Gratis

Inginer Instalatii (HVAC, electrice, sanitare)

Genesis FM SRL

Candidatul Ideal

  • Experiență profesională solicitată, minim 5 ani în coordonarea si managementul lucrărilor de instalatii sanitare si HVAC pentru construcții civile (cladiri de birouri, centre comerciale);
  • Intelegerea modului în care se interconectează tipurile de instalații și, specificațiile fiecărei etape a proiectului;
  • Cunostintele si experienta anterioara in Instalatii Electrice si Curenti Slabi reprezinta un avantaj;
  • Studii superioare tehnice - Facultatea de Instalatii;
  • Cunoștințe PC: Autocad, MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Foarte bune abilități de comunicare și coordonare;
  • Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Asigurarea Conformității Tehnice: Verificarea și asigurarea că toate lucrările de instalare a instalațiilor sanitare, HVAC și electrice sunt realizate conform specificațiilor tehnice, standardelor și a reglementărilor in vigoare.
Inspecții și Testări: Organizarea și supravegherea inspecțiilor și testelor necesare pentru a verifica calitatea și funcționalitatea instalațiilor. Acest lucru poate include teste de presiune pentru instalațiile sanitare, teste de etanșeitate pentru instalațiile HVAC și teste de izolație și continuitate pentru instalațiile electrice.

Controlul Materieallor: Verificarea calității și conformității materialelor utilizate în instalare, inclusiv a echipamentelor, a conductelor, a cablurilor și a altor componente. Asigurarea că sunt utilizate numai materiale aprobate și că acestea sunt instalate conform cerințelor producătorilor și a specificațiilor de proiect.

Supervizarea si Coordonarea Lucrarilor: Monitorizarea si coordonarea lucrărilor de instalare pentru a se asigura că sunt efectuate corect și în conformitate cu metodele și procedurile adecvate. Identificarea și corectarea neconformităților sau a problemelor de calitate în timp util.

Planificare și Programare: Dezvoltarea unui plan detaliat de execuție a lucrărilor care să includă termenele de începere și finalizare a fiecărei etape a proiectului. Coordonarea cu echipa de proiectare și cu subcontractorii pentru a respectarea termenelor stabiite.

Documentare și Raportare: Întocmirea și păstrarea înregistrărilor corespunzătoare ale tuturor inspecțiilor, testelor și revizuirilor de calitate. Furnizarea de rapoarte periodice sau la cerere cu privire la stadiul calității lucrărilor și identificarea oricăror probleme sau deficiențe constatate.

Gestionarea Non-Conformităților: Identificarea și gestionarea non-conformităților și a deficiențelor de calitate într-un mod prompt și eficient. Dezvoltarea și implementarea unor planuri de acțiune corective pentru a remedia problemele și a preveni repetarea acestora în viitor.

Verificarea Situațiilor de Lucrări: Revizuirea și verificarea situațiilor de lucrări și a documentației tehnice pentru a se asigura că toate etapele lucrărilor sunt înregistrate și documentate corect, iar progresul proiectului este în conformitate cu planul stabilit.

Măsurători de Cantități: Efectuarea măsurătorilor de cantități pentru materialele și resursele utilizate în instalare, cum ar fi conducte, cabluri, echipamente etc. Asigurarea că măsurătorile sunt precise și că cantitățile înregistrate corespund cu cantitățile efectiv utilizate în proiect.

Validarea Cantităților: Verificarea și validarea măsurătorilor de cantități efectuate pentru a se asigura că sunt în conformitate cu specificațiile și cerințele proiectului. Corelarea măsurătorilor cu planurile de construcție și cu specificațiile tehnice pentru a identifica orice discrepanțe sau erori.

Beneficii:
Oferim pachet salarial atractiv:
-Tichete masa;
-Abonament medical;
-Prime Paste si Craciun + bonus anual;
-Salariul se va negocia în funcție de pregătirea/experiența candidatului.

Genesis Property reprezinta un grup de firme 100%romanesc, renumit in piata dezvoltarii imobiliare, cu o experiență de peste 20 ani in plan local, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București: West Gate Business (bld.Preciziei) și Novo Park (Pipera).
Genesis Property este, de asemenea, dezvoltatorul si administratorul primului campus privat studențesc din România, West Gate Studios, care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii, a unor spatii de cazare de 4 stele – Studio One Accommodation Suites și a primei piscine exterioare (înconjurată de o pistă de alergare și rollerblading), prima piscina amplasată în cadrul unui parc de birouri din România – Crazy Pool.

Pentru a afla mai multe despre cine suntem, viziteaza-ne la:

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024