Inginer Ofertare - Instalatii Electrice si Curenti Slab

Sion Solution Srl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

Studii superioare în domeniul electrotehnic, electric, telecomunicații, instalații in construcții – cerință obligatorie
Experiență în ofertare de instalatii electrice si curenti slabi (minim 3 ani)
Cunoașterea normativelor și standardelor de proiectare în vigoare
Este familiarizat cu echipamente și furnizori de echipamente pentru instalații electrice (constituie avantaj)
Cunostințe de limba engleza (scris/vorbit) (constituie avantaj)
Cunoștințe de operare PC (MS Office: Word, Excel);
Cunostinte Autocad
Organizat, cu spirit de echipa;
Fire dinamica cu excelente abilități de comunicare;
Gandire analitica
Orientat către rezultate;
Persoană responsabilă și ordonată;

Descrierea jobului

Analizarea documentatiei tehnico-economice care stau la baza cererilor de oferta/licitatii;
Participa la intocmirea documentatiei de eligibilitate coform cerintelor impuse de beneficiar;
Realizeaza propunerile tehnico-financiare pentru proiectele de instalatii electrice de joasa tensiune, cladiri, cladiri de birouri si industriale.
Elaborare liste de cantitati in baza documentatiei tehnice pusa la dispozitie de beneficiar si a proiectelor de executie;
Verifica corelarea dintre documentatia si proiectele de executie si listele de materiale si echipamente;
Participa la prezentarea ofertelor/sustinerea ofertelor in intalnirile cu beneficiarii;
Mentine o relatie stransa cu beneficiarii si furnizorii companiei.
Colaborează cu departamentul Achiziții pentru a introduce în ofertă cele mai bune prețuri de materiale și ehipamente

Sion Solution a fost infiintata in anul 2012 si este posesoare a urmatoarelor licente:

Licenta A/3979 din 28 Feb. 2014 pentru efectuarea lucrarilor de „Instalare si intretinere a sistemelor si instalatiilor de semnalizare, alarmare si alertare in caz de incendiu.”

Licenta A/3976 din 26 Feb. 2014 pentru efectuarealucrarilor de „Proiectare a sistemelor si instalatiilor de semnalizare, alarmare si alertare in caz de incendiu”

Licenta nr 2700/T din 19 Feb. 2013 pentru efectuarea activitatilor de „Proiectare, instalare, modificare si intretinere a sistemelor de alarmare impotriva efractiei.”

Certificari:

SA 8000:2008SR
EN ISO 9001:2008SR
EN ISO 14001:2005
EN ISO 27001:2005SR
OHSAS 18001:2008

Autorizatie Proiectare Sisteme Desfumare
Autorizatie Instalare Sisteme Desfumare

Am evoluat constant devenind astazi un important integrator de solutii de securitate prin implementarea celor mai avansate tehnologii din domeniu. Sion Solution ofera în prezent servicii de încredere, inovatoare si adaptate oricarui client, permanent controlate si îmbunatatite prin masurarea satisfactiei clientilor.

Calitatea sistemelor de securitate reprezinta misiunea/garantia companiei noastre, de aceea suntem dedicati implementarii unor sisteme integrate de securitate unde fiecare componenta este esentiala privind originea si tehnologia folosita. Sa ne dezvoltam permanent serviciile si portofoliul ramane prioritatea noastra.
Publicat 27 iun. 2022 Reactualizat 25 iul. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos