de ani Fără Frică...

Publicat 14 Nov 2019 | Reactualizat 12 Dec 2019 | Expiră 14 Dec 2019

Inginer Ofertare Germania

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză, germană
  • Peste 1 an experiență în Constructii / Instalatii, Achizitii, Administrativ / Logistica, Controlul calitatii, Inginerie

Candidatul ideal

-Studii superioare profil construcții ;
-Experiență în ofertare, construcții;
-Capacitate de planificare și organizare a activităților;
-Abilități de relaționare și lucru în echipă;
-Orientare spre rezultate;
-Orientare spre rezolvarea problemelor;
-Cunoașterea softului AUTOCAD, MS Offiсe (obligatoriu);
-Abilitate de calculare BOQ;
-Seriozitate, loialitate;
-Permis de conducere.
-Limba Germana și Engleza – nivel avansat.

Descrierea jobului

Procurarea documentației necesare pentru elaborarea ofertelor.
Întocmirea cererilor de oferta pentru materiale.
Prospectarea pieței de profil și a condițiilor de achiziții.
Urmărirea și executarea graficului de execuție.
Pregătirea și realizarea de oferte tehnice și comerciale.
Participarea la procesul de deschidere a ofertelor.
Negocierea condițiilor de livrare, a termenelor și modalităților de plată cu furnizorii.
Predarea frontului de lucru către subantreprenor și coordonarea acestuia.
Realizarea ofertelor tehnico-financiare.
Întocmirea și verificarea necesarului de materiale.
Întocmirea documentației in vederea participării la licitații.
Menținerea relațiilor cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util și in bune condiții a problemelor uzuale.
Emiterea de cereri de oferta pe piața , primirea ofertelor, centralizarea și prezentarea centralizării către superiori, negociere oferte, evaluare furnizori.
Identificarea, evaluarea și selectarea potențialilor furnizori.
Negocierea contractelor de furnizare.
Întocmirea bazei de date a clienților /furnizorilor curenți cu date de identificare complete.
Identificarea anunțurilor publicate pe site-urile de specialitate cu privire la contractele de achiziții publice sau private.
Procurarea de bunuri și servicii in cadrul proiectului.
Asigurarea unui circuit informațional adecvat, discuții și feedback între diferiți colaboratori.
Elaborarea de rapoarte privind stadiul lucrărilor din punct de vedere tehnic și economic, ulterior transmiterea către superior.
Negocierea contractelor de achiziții și informarea administratorului companiei pentru luarea deciziei finale.

Stone Group Corporation este un hub internațional al companiilor care acționează în diferite domenii precum sectorul construcțiilor, industria și agricultura. Cu origini care se întind din 1995, compania a devenit o organizație internațională cu operațiuni în Germania, Olanda, Irlanda și România.

Inginer Ofertare Germania  -  sc Barak international srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles