Gratis

Inginer ofertare domeniul constructii (Nivel Junior)

Elsaco Electronic

Candidatul Ideal

Căutăm un Inginer ofertare domeniul construcții (Nivel Junior) dedicat și creativ pentru a se alătura echipei noastre de ofertare.
Ca proaspăt absolvent în domeniul construcții civile (CCIA), căi ferate, drumuri şi poduri (CFDP) sau construcții hidrotehnice, vei avea ocazia de a-ți începe cariera într-un mediu dinamic și stimulant.
Activitatea o vei desfasura de la sediul din Botoșani, Str Pacea, Nr 41A.
Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația ta și să îți oferim șansa de a evolua profesional în cadrul echipei noastre dinamice.
Candidații cu experiență sunt, de asemenea, încurajați să aplice pentru a contribui la excelența și inovarea echipei noastre.

Urmărim așadar să ai:
  • Interes și dorința de a se specializa în întocmirea documentațiilor tehnice și economice;
  • Abilități de învățare rapidă și adaptabilitate la medii de lucru dinamice;
  • Cunoștințe de bază în domeniul construcții sau dispoziție de a învăța;
  • Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

  • Evaluezi cerințele din documentațiile tehnice de ofertare (caiete de sarcini, fise de date, proiecte tehnice, memorii tehnice, studii de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂fezabilitate, etc.) și identifici soluțiile adecvate;
  • Participi la întocmirea ofertei tehnice și economice în conformitate cu cerințele documentației de atribuire a licitațiilor publice;
  • Întocmeşti devize ofertă în programe de specialitate;
  • Elaborezi răspunsuri la solicitările de clarificari emise de autoritățile contractante;
  • Identifici furnizori de materiale și echipamente;
  • Oferi consultanță tehnică de specialitate clienților;
  • Colaborezi cu departamentul de proiectare pentru a dezvolta propuneri tehnice personalizate pentru clienți;
  • Aplici procedurile de lucru existente la nivelul serviciului /departamentului precum și procedurile sistemului integrat calitate-mediu-securitatea muncii implementat în companie;
  • Promovezi imaginea organizației, utilizând metode și instrumente validate de companie;
  • Cauți în permanență soluții pentru optimizarea proiectelor/ofertelor și crearea de avantaje față de concurență;
  • Urmărești și analizeazi politica de piață a concurenței;
  • Aplici corect legislația în vigoare privind achizițiile publice;
  • Organizezi și arhivezi documentele aferente activității desfășurate;
  • Raportezi periodic, conform procedurilor, către nivelul superior activitatea desfășurată.
Ce îți oferim:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Mediu de lucru modern și dinamic.

Elsaco este un grup de companii prezente preponderent în domeniile energiei, apei și utilităților, având ca principal obiectiv eficiența energetică și digitalizarea serviciilor oferite de furnizorii de utilități.

Grupul este format la acest moment din 8 companii care acoperă domenii precum: proiecte EPC în: energie, apă, automatizări și SCADA; distribuția și vânzarea de echipamente de măsură și control; soluții în domeniul eficienței energetice; software de proces și business; soluții IT&C, smart metering rezidențial.

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 7 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024