Gratis

Inginer Naval Junior

SC Heinen si Hopman MAR

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:

▪Cunoasterea limbii Engleze la nivel cel putin mediu (B1 - B2);
▪Cunostinte operare PC: MS OFFICE (Excel, Word, Outlook);
▪Cunostinte de modelare 3D si softuri de specialitate;
▪Seriozitate si implicare.

Descrierea jobului

Ce vei face:

▪Utilizezi materiale, instrumente specifice si dispozitive de masura pentru controlarea pieselor finite;
▪Prelucrezi pachetele/cererile de oferta primite de la clientii interni sau externi;
▪Intocmesti si administrezi planurile de fabricatie (intocmesti si administrezi listele de piese sau materiale);
▪Colectezi de la proiectant si intocmesti liste de desen de executie pentru conducte (desene izometrice) sau constructii metalice;
▪Pe un desen izometric, determini numarul optim de tronsoane de conducta (spools) ce pot fi executate eficient in atelier, identifici fiecare sudura si imbinare in flansa precum si necesarul de materiale de debitare pe fiecare tronson si izometrie;
▪Pe un desen de constructie metalica, verifici existenta si claritatea tuturor detaliilor necesare executiei elementelor structurii respective si determini necesarul de materiale pentru fiecare structura metalica in parte;
▪Intocmesti lista de suporti conducte si determini necesarul de materiale.

Salariu si beneficii:

▪Salariu atractiv;
▪Bonuri de masa;
▪Prime;
▪Echipa tanara si profesionista;
▪Mediu de lucru dinamic;
▪Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Te asteptam in echipa noastra!

Heinen si Hopman MAR a fost infiinţată în 2002 si este o filială a Heinen & Hopman Engineering BV din Bunschoten, Olanda. Heinen & Hopman România îşi desfăşoară activitatea în sectorul construcţiilor de nave comerciale, super-yachturi, offshore, nave cu vele, locuinţe temporare pe apă, nave militare, clădiri civile şi industriale.

Heinen & Hopman România furnizează o gamă largă de servicii în domeniile instalaţiilor de aer condiţionat, ventilaţiei mecanice şi încălzirii centralizate, instalaţiilor de răcire şi refrigerare (pe scurt “sisteme HVAC-R”), sistemelor sanitare, sistemelor cu sprinklere pentru protecţie împotriva incendiilor şi sistemelor de mediu, atat pe piaţa locală, cât şi în strainătate.

Extindere în sectorul civil

Din anul 2010 Heinen & Hopman România s-a extins în sectorul civil, începând cu sisteme HVAC pentru clădiri de birouri și spații de depozitare, și continuând cu clădiri industriale, instituții din domeniul sănătății și cu sectorul de transport de mare capacitate. Din anul 2015, Heinen & Hopman România a abordat industria alimentară și cea de băuturi, precum și pe producătorii din cadrul sectorului de retail.

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024