Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 09 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Inginer metrolog

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam Inginer metrolog:

  • persoana dinamica si comunicativa , apta pentru lucru in echipa;
  • permis de conducere constituie avantaj;
  • cunoasterea unei limbi de circulatie internationala constituie avantaj;
  • absolvent de studii superioare tehnice din toate ramurile( inginerie electrica, mecanica,energetica, chimie ,constructii etc) si fizica ( fizica, fizica tehnologica, fizica medicala etc).

Descrierea jobului

  • Efectueaza verificari metrologice si etalonari pentru aparate de masura si control in diverse domenii de masurare : mase, presiuni, volume, lungimi,forte,fizico-chimice, spectrofotometrie.
  • Aplica si respecta procedurile sistemului de management al calitatii , procedurile specifice de verificari metrologice si etalonari, instructiunile de lucru din zona sa de activitate.
  • Asigura management in aria lui de activitate in ceea ce priveste exploatarea echipamentelor, calitatea , siguranta in munca, termenele de executie.
  • Intocmeste rapoarte si situatii specifice solicitate de management.
  • Postul poate implica deplasari prelungite.
  • Se asigura instruire interna si participarea la cursuri externe pentru pregatire si perfectionare.
Beneficii:
  • Instruire interna si supervizare activitate de metrologie in perioada de acomodare;
  • Participare la cursuri externe pentru pregatire si perfectionare in domeniul metrologiei;
  • Pachet salarial Motivant si bonuri de mas;
  • Dezvoltare profesionala si posibilitati de promovare;
  • Mediu de lucru placut alaturi de o echipa dinamica si profesionista.

Firma METRON SERV este infiintata in anul 1994 cu capital privat romanesc.
Are ca obiect de activitate serviciile de metrologie respectiv etalonari si verificari metrologice pentru aparate de masura si control din diverse domenii de activitate: industrie, medicina, comert, servicii.
Laboratorul de metrologie METRON SERV este acreditat de catre RENAR si autorizat de catre BRML, conform standardului SR EN ISO 17025:2005 ,pentru domenii de masurare importante in asigurarea calitatii produselor si serviciilor: mase, presiuni, volume, lungimi,forte,fizico-chimice, spectrofotometrie.
Activitatea de etalonare si verificare metrologica se realizeaza in laboratorul aflat la sediul firmei sau la sediul clientului unde se afla aparatele de masura si control. Sunt acceptate si efectuate comenzi pentru clienti din toata tara.
In 2011 SC METRON SERV SRL a implementat un proiect de modernizare si dotare echipamente prin intermediul unei finantari nerambursabile POR. Din acest an se deruleaza un alt proiect cu fonduri europene pentru echipamente performante si noi tehnologii necesare in procesele de etalonare si verificare metrologica.

Expirat
Inginer metrolog  -  SC METRON SERV SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles