Gratis

Inginer metrolog laborator cercetare-dezvoltare

Gühring

Candidatul Ideal

Ești în căutarea unei poziții captivante în care să-ți pui în aplicare cunoștințele tehnice și să contribui la proiectarea soluțiilor personalizate pentru clienții noștri? Atunci postul de inginer metrolog la Gühring este locul ideal pentru tine!

La Gühring, ne diferentiem prin excelenta in producerea de scule așchietoare cu un grad ridicat de precizie. Suntem in continua expansiune si cautam colegi motivati care sa ne sprijine in atingerea obiectivelor noastre.

Gühring este unul dintre liderii mondiali in producţia sculelor așchietoare de precizie.Productivitatea ridicată, eficiența economică excelentă şi rezultatele optime de prelucrare sunt principiile după care produsele noastre au fost proiectate şi fabricate timp de peste 100 de ani.

Descrierea jobului

În calitate de inginer metrolog, veți utiliza dispozitive specializate, microscoape și echipamente de măsurare dedicate pentru a evalua calitatea sculelor de tăiere. Rolul dvs. implică interpretarea rezultatelor măsurătorilor cu precizie și furnizarea de concluzii exacte bazate pe datele colectate. Veți asigura controlul tehnic al calității în conformitate cu standardele interne și internaționale.

Atribuții
  • Utilizarea aparaturii specializate, microscoapelor și echipamentelor de măsurare dedicate pentru evaluarea calității sculelor aschietoare.
  • Interpretarea cu atenție a rezultatelor obținute din măsurători și furnizarea de concluzii precise, bazate pe datele colectate.
  • Asigurarea verificării calității tehnice conform normelor interne și internaționale de lucru.
  • Comunicarea activă cu beneficiarii proiectelor pentru a detalia rezultatele și clarificarea oricăror aspecte relevante.
  • Colaborare strânsă cu colegii din România și Germania in vederea realizarii eficiente a sarcinilor de lucru și a schimbului de cunoștințe și experiență.
  • Dezvoltarea și implementarea procedurilor de metrologie pentru asigurarea calității produselor.
  • Rezolvarea reclamațiilor prin măsurători și analize metrologice complexe.

Cerințe necesare:
  • Absolvent al unei Facultăți Tehnice în domeniul Construcțiilor de Mașini, Mecanică sau similar.
  • Experiența anterioară în domeniul metrologiei sau calității reprezintă un avantaj.
  • Cunoștinte de desen tehnic și materiale.
  • Cunoștinte de toleranțe și control dimensional.
  • Limba engleză nivel mediu.
  • Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj.
  • Capacitatea de a interpreta și de a aplica standardele și reglementările metrologice în vigoare.
  • Atenție la detalii și orientare către rezultate.

Beneficii
  • Salarizare atractivă
  • Tichete de masa
  • Asigurare medicala privata
  • Pensie privata
  • Decontare transport in comun
  • Reducere la abonamentul 7card

Gühring is one of the world-wide leading manufacturers of rotary precision tools for metal machining. With more than 8,000 employees world-wide, 3,500 in Germany, more than 70 production locations in 48 countries the company develops, manufactures, and distributes innovative cutting tools. Gühring is present on all important markets: Customers in the automotive industry, the aerospace industry or in general engineering count on trendsetting tools manufactured to uniform quality standards of the highest level. And we continue to grow steadily: We invest in new locations, network globally and extend our product portfolio. Our leading market position is the result of long-term and constant innovation. In Romania, Gühring has more than 350 employees in the field of production, design, and R&D at its facilities in Sibiu and Cluj-Napoca.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024