Inginer mentenanta - punct lucru Teius

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal va asigura următoarele activități :

Punerea în aplicare a Standardelor Grupului și activitatea de Responsabil cu Supravegherea și Verificarea Tehnică a instalațiilor aflate sub incidența ISCIR la nivelul punctului de lucru.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI :
- Înțelegerea, aplicarea și luarea de măsuri pentru menținerea la nivelul cerut al Standardelor Grupului la punctul de lucru;
- Transmiterea informațiilor, instruirea și coordonarea întregului personal pentru aplicarea Standardelor Grupului la punctul de lucru;
- Participarea la cursuri specifice organizate în companie sau în afara acesteia pentru dezvoltarea aptitudinilor necesare în ceea ce privește Standardele cât și de RSVTI;
- Operator RSVTI pentru instalațiile de ridicat/presiune /cazane de la punctul de lucru;
- Participă la realizarea Planului de Mentenanță pentru echipamentele punctului de lucru;
- Planifică, coordonează și monitorizează activitățile de întreținere, reparații și inspecții tehnice a echipamentelor utilizate în activitatea de producție (specific la echipamente aflate sub incidența ISCIR);
- Identifică problemele apărute în funcționarea echipamentelor și utilajelor și intervine pentru soluționarea lor cu echipe din subordine sau cu firme terțe;
- Lucrează împreună cu Managerii de Mentenanță și Investiții la implementarea locală de proiecte noi de investiții/modernizări;
- Plasează și urmărește comenzile de piese de schimb și de servicii necesare bunei desfășurări a activității specifice echipamentelor aflate sub incidența ISCIR din punctul de lucru;
- Asigură instruirea și verificarea competentelor personalului autorizat ISCIR și ia măsurile necesare pentru evitarea oricăror incidente în operarea echipamentelor aflate sub incidența ISCIR;
- Asigură relația cu CNCIR si ISCIR pentru echipamentele care se supun controlului acestor instituții.

Descrierea jobului

- Absolvent studii superioare tehnice – specializare în următoarele domenii: mecanic, electric, electrotehnic, utilaj tehnologic, etc.;
- Cunoștințe în domeniul echipamentelor industriale (de preferat în domeniul construcțiilor)
- Constituie avantaj experiența în activitatea de inginer de minim 2 ani
- Constituie un avantaj autorizarea ca și RSVTI;
- Cunoștințe avansate de operare PC, în special abilități operare – MS Office;
- Atenție sporită la detalii;
- Atitudine proactivă;
- Limba engleză - nivel mediu.
CE ÎȚI OFERIM:
- Salariu motivant;
- Bonusuri de performanță;
- Servicii medicale în sistem privat;
- Asigurare de viață și accidente;
- Acces la programe de training pentru a-ți dezvolta potențialul;
- Vom suporta costurile cu autorizarea de operator RSVTI.

Somaco Grup Prefabricate este unul dintre cei mai mari producători de elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice și de apă canal, precum și al construcției centrelor comerciale, logistice sau de producţie din țară. De asemenea, Somaco este unul dintre cei mari producători de beton celular autoclavizat (BCA) din țară, brandul cel mai căutat în regiunea Moldova. Deținem 6 fabrici (Adjud, Buzău, Roman, Teiuș, Târgoviște și Timișoara) și începând cu 1 noiembrie 2019, Somaco Grup Prefabricate face cu mândrie parte din grupul LafargeHolcim.

Publicat 23 nov. 2021 Expiră 23 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos