Publicat 14 Nov 2018 | Reactualizat 12 Dec 2018 | Expiră 14 Dec 2018

Inginer mecanic

1 post

Candidatul ideal

Absolvent de facultate cu profil tehnic (mecanic).Sunteti riguros, metodic și stiti sa va organizati munca in functie de prioritati.
Abilitati de lucru cu calculatorul.
Cunostinte solide in domeniul mecanic (industria alimentara).
Abilitati tehnice dezvoltate.
Capacitatea/abilitatea de a utiliza diferite echipamente de diagnoza in mentenanta predictiva.
Vorbitor de limba franceza si/sau engleza.
Posesor de permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

• Participa si coordoneaza activitățile de control non-distructiv și de mentenanță pe partea mecanica planificate în coordonare cu celelalte servicii.
• Participa la stabilirea mentenanței predictive.
• Asigura suportului tehnic pentru elaborarea intervalelor de operare.
• Asigura furnizarea echipamentelor de care răspunde la termenele stabilite de către clienții interni.
• Participa la elaborarea caietelor de sarcini, consultarea, alegerea, precum şi primirea și monitorizarea întreprinderilor exterioare și a furnizorilor.
• Are drept de propunere pentru a îmbunătăți fiabilitatea și productivitatea echipamentului.
• Asigura, în orice perioadă a anului, organizarea și monitorizarea intervențiilor programate de întreprinderile exterioare din domeniul său de activitate.
• Defineste caietele de sarcini și programul aprovizionărilor cu produse și consumabile de mentenanță.
• Participa la realizarea programului de mentenanță stabilit în cadrul bugetelor alocate.
• Gestioneaza întreaga documentație tehnica referitoare la echipamentele aflate în responsabilitatea sa si participa la actualizarea acestora.

Parte a grupului international TEREOS, cu o cifra de afacere anuala de 50 de milioane de euro si 180 de angajati, Tereos Romania SA are ca principal obiect de activitate productia si vanzarea zaharului si a coproduselor rezultate din procesul de productie.

Inginer mecanic  -  Tereos România S.A.