Gratis

Inginer mecanic - Tehnician utilaje agricole

AgroConcept
9 poziții

Candidatul Ideal

Ne-ar plăcea să te cunoaștem dacă:

• ai studii medii tehnice de specialitate (electromecanică, mecanică agricolă etc.) sau studii superioare tehnice;
• ai cunoștințe tehnice cu privire la mașinile și utilajele agricole;
• ai cunostințe bune de mecanică, hidraulică, pneumatică și electronică;
• experiență în domeniu agricol sau domenii conexe (auto, autocamioane, utilaje de constructii) poate constitui un avantaj;
• esti o persoană proactivă, orientată către client și către rezultate, capacitate de a evalua şi a lua decizii tehnice,
• ai abilități de operare a calculatorului,
• ai carnet de conducere categoria B,
• cunoști o limbă străină de circulație internațională, preferabil limba engleză.

Descrierea jobului

Atributii si responsabilitati:

• asigură asistență tehnică pe durata execuției lucrărilor de reparații și punere în funcțiune a echipamentelor și instruiește operatorul desemnat de client cu privire la utilizarea utilajului;
• efectuează, în locaţia clientului, activităţi de revizie, întreţinere şi reparare a utilajelor şi echipamentelor agricole;
• asigură intervenția tehnică în timpul optim asupra echipamentelor în scopul remedierii acestora;
• localizează și diagnostichează corect defectul utilajului; ​
• stabilește necesarul de piese de schimb pentru finalizarea operatiunii;
• întocmește documentația specifică fiecărei intervenții.

Pe lângă o carieră, oferim:
  • Un pachet de remunerare competitiv si bonusuri in functie de rezultatele personale;
  • Tichete de masa / tichete cadou;
  • Laptop, smartphone, masina de serviciu
  • Asigurare de sănătate privată
  • Bonus de recomandare pentru noii angajati recomandati de tine
  • Posibilitate de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic;
  • Lucru într-o echipă tânară, energică si focusată pe atingerea obiectivelor;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie mare, de succes din piață;
  • Accesarea unui plan de formare bine pregătit.

Descrierea companiei

Cine suntem și de ce să ne alegi:

AgroConcept este unicul importator și distribuitor autorizat pe piața din România al brand ului New Holland Agriculture și unic distribuitor pentru brandurile Kverneland si Casella.

Suntem preocupați în mod constant să atingem excelența în domeniu prin păstrarea unui climat de încredere, respect și colaborare în relația cu clientii și partenerii noștri.

Susținem dezvoltarea comunităților rurale și creșterea sustenabilă a agriculturii românești printr-o serie de investiții:

  • 16 centre regionale dotate cu cele mai noi tehnologii de intervenție rapidă și asistență tehnică,
  • o echipă de management formată din experți pe piața locală și internațională,
  • o viziune globală pentru succes la nivel local.
  • În prezent în compania noastra lucrează peste 270 de experți și specialiști.

Oamenii sunt nucleul afacerii și tot ei sunt motorul tuturor activităților, iar AgroConcept prețuiește forța de muncă profesionistă și dedicată.

Ceea ce ne motivează este spiritul de echipă, pe care îl avem cu toții. Scopul nostru este să cultivăm și să hrănim acest spirit, îmbunătățind continuu modul nostru de a face lucrurile. Prin urmare, suntem întotdeauna optimiști în ceea ce privește depășirea provocărilor de mâine.

În cazul în care niciuna dintre pozițiile disponibile în acest moment nu se potrivește calificărilor și experienței tale, trimite-ne cv-ul tau, menționand poziția sau departamentul în care ai dori să lucrezi la cv@agroconcept.ro.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024