Inginer Mecanic / Tehnician Reparatii Utilaje

mateco - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CE NE DORIM DE LA TINE:
  • Minim studii medii
  • Cunostinte de mecanica, electrica, hidraulica
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Permis conducere
  • Sa ai simt practic si sa fii orientat spre solutii
  • Sa fii dispus sa lucrezi in aer liber, in functie de urgente

Descrierea jobului

  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Salariu in functie de experienta si cunostinte tehnice
  • Ore suplimentare platite
  • Tichete de masa in valoare de 420 RON/ luna
  • Un mentor care sa-ti fie alaturi in perioada de invatare si adaptare
  • Instruire continua – cursuri de dezvoltare profesionala si personala
  • Beneficii aditionale ( asigurare medicala privata)
  • Infrastructura digitala moderna – smartphone, laptop
  • Bonus pentru recomandarea noilor colegi (100 euro)
  • Masina de servici ( pentru postul de inginer mecanic mobil)

CUM ARATA O ZI DE LUCRU:

  • Vei verifica starea utilajelor la livrare si receptie
  • Vei realiza diagnoza si constata defectiunile utilajelor
  • Vei efectua operatiuni de reparare, revizie si intretinere a utilajelor din flota: nacele, stivuitoare, compresoare, generatoare, pompe etc.
  • Vei stabili necesarul de piese si consumabile
  • O zi libera platita de ziua de nastere

GARANTII:

  • Candidatii din alte industrii precum: auto, agricultura, constructii vor fi luati in considerare
  • Vei fi contactat de echipa noastra in scurt timp de la depunerea CV-ului, incazul in care indeplinesti criteriile noastre de selectie
  • Vei avea suportul si implicarea noastra in perioada de invatare (si dupa)
  • Daca nu stii, te vom invata
  • Angajamentul intr-un parteneriat de lunga durata
  • Siguranta locului de munca
  • Te vei dezvolta profesional si personal

Industrial Access, sub noul sau brand mateco, este cea mai mare si dinamica companie de inchiriere de utilaje pentru acces si lucru la inaltime din Romania. Industrial Access face parte (din 2016) din grupul international mateco, controlat de TVH Belgia, aflat intr-o continua expansiune, fiind prezent pe piata de inchirieri de echipamente din Europa, America Latina si Asia(cu o flota de pestede echipamente).

Infiintata in 2005 Industrial Access a avut o crestere rapida, de la o mica companie antreprenoriala la cea mai dezvoltata retea de inchiriere de echipamente pentru acces si lucru la inaltime din Regiunea Balcanica (Romania, Bulgaria si Republica Moldova).

mateco Romania detine pe piata locala o flota larga de echipamente premium: platforme de acces si lucru la inaltime, echipamente terasiere, excavatoare si compactoare, sisteme de garduri si containere mobile, generatoare, compresoare si pompe, scule de mica mecanizare pentru santierele de constructii.

Cu o flota de peste 4000 de utilaje, cu peste 26 de locatii in Romania, Bulgaria si Moldova, cu o echipa prefesionista (peste 50 de tehnicieni proprii si mai bine de 30 de tehnicieni subcontractati), cu ecosistem digital complet (aplicatii mobile dedicate, portal clienti, etc.), urmarim un singur obiectiv: sa oferim solutii si servicii transparente, complete pentru clientii nostri, ca furnizor preferat, prin inovare, cunoasterea nevoilor clientului, suport, dedicare, profesionalism și munca sustinuta.

Publicat 31 mar. 2022 Reactualizat 29 mai 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos