Publicat 09 Ian 2019 | Reactualizat 06 Feb 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Inginer Mecanic (Motor/ Cutie de viteza)

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de profil: Autovehicule Rutiere, TCM, IMST etc.
  • Cunostiinte de proiectare CATIA/CAD si MS Office (Word, Excel)
  • Cunostinte avansate de limba Engleza si/sau Franceza
  • Experienta de min. 1an in domeniul auto
  • Cunostiinte despre procesele si caracteristicile functionale ale motoarelor cu ardere interna si cutii de viteze
  • Cunostiinte avansate despre partile componente ale autovehiculelor si rolul functional al acestora
  • Bune aptitudini de comunicare, eficient si orientat spre rezultat

Descrierea jobului

  • Coordoneaza toate operatiunile de dezvoltare de proiect (responsabilitate tehnica si economica) pentru a dezvolta, valida si industrializa piese auto si/sau procese tehnologice
  • Asigura si urmareste conceptia, specificatiile, validarea si punerea la punct a organelor sau a proceselor ce fac parte din perimetrul sau
  • Faciliteaza indeplinirea obiectivelor proiectului (calitate, cost, timp, prestatie)si realizeaza rapoarte prinvind acestea
  • Negociaza solutii tehnice, propuneri de compromisuri viabile impreuna cu alte domenii implicate in procesele respective – Proces/ Tehnologie, Arhitectura, alte departamente
  • Organizeaza si coordoneaza relatia cu furnizorii de piese
  • Participa la sedintele de proiect; lucreaza in echipa
  • Urmareste activitatea si continuitatea proiectului pentru a raporta periodic avansarea lui, respectand termenele proiectului definite de client
  • Defineste testele de validare impreuna cu specialistii, le urmareste si valideaza rezultatele
  • Proiectare de piese auto (3D/2D) pentru a pune in practica proiectul incredintat (daca este cazul)

Akka Technologies Group, the main player on the engineering and technological consulting market, provides services to large companies in their innovative process. Since 2006, Akka Romserv, the Romanian branch of the group, is one of the most important technical services providers in Romania.

Expirat
Inginer Mecanic (Motor/ Cutie de viteza)  -  AKKA ROMSERV SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles