Inginer intretinere cladiri

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice
  • Cunostinte in domeniul mentenantei instalatiilor/constructiilor
  • Cunostinte de lb. engleza
  • Cunostinte despre norme, normative, legislatie in constructii si instalatii aferente acestora
  • Cunostinte despre tehnica securitatii muncii si normele PSI
  • Cunostinte de baza in proiectarea instalatiilor pentru constructii
  • Capacitate de reactie rapida la situatii de ambiguitate si/sau de avarie-dupa caz si solutionarea acestora
  • Acordare și transmitere de informații;
  • Asigurare de consultanță în domeniu;
  • Culegere, clasificare și interpretare a informațiilor;
  • Planificare și organizare a operațiilor și activităților;

Descrierea jobului

  • Mentine in actualitate toate planurile de constructii si instalatii ale halelor.
  • Intocmeste planuri de mentenanta preventiva si asigura realizarea lucrarilor necesare la timp.
  • Executa inspectii regulate si ad-hoc in toate zonele pentru care raspunde.
  • Asigura suport la instalarea de noi echipamente conform planurilor si specificatiilor agreate.
  • Pentru lucrarile necesare va intocmi estimari de timp si costuri.
  • Elaboreaza fisele de inteventie si rapoartele aferente activitatii;
  • Urmareste si asigura respectarea regimului tehnologic a fiecarei instalatii in parte.
  • Participa, impreuna cu constructorul, la reglarile necesare utilajelor si instalatiilor pentru atingerea parametrilor stabiliti.
  • Mentine legatura cu serviciul de paza al firmei.

VARTA Microbattery GmbH este un producător mondial de baterii cu amănuntul cu o experiență de peste 130 de ani. Compania produce baterii customizate în multe sisteme electrochimice importante, precum și în toate tipurile și dimensiunile principale. Activitățile de producție acoperă o gamă largă de know-how în domeniile chimiei producției componentelor, proiectării și construcției mașinilor, producției celulare, asamblării bateriilor, proiectării electronice, dezvoltării de software.

Fabrica din Brașov reprezintă cea mai nouă locație Varta din Europa, cu accent principal pe asamblarea bateriilor pentru clienții internationali. Unitatea noastra a fost infiintata in anul 2014 si a inceput initial cu activitati de ambalare al bateriilor auditive iar progresiv fabrica VARTA a inceput asamblarea bateriilor de înaltă tehnologie pentru stocarea energiei, aplicații medicale respectiv industriale/robotice, precum și unelte electrice / grădină care sunt construite într-o gamă largă de produse pentru branduri bine cunoscute de nivel mondial.
Zona de productie se intinde pe o suprafata de ~15.000 mp iar numarul angajatilor depaseste 450, din care un procent de 10% este personal TESA.

Publicat 3 dec. 2021 Reactualizat 31 dec. 2021 Expiră 2 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos