Inginer instalatii HVAC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerintele noastre pentru viitorul nostru coleg sunt :
Studii superioare de profil tehnic (Instalatii in constructii sau profil inrudit);
Minim 3 ani experienta in ofertare/derulare contracte de antrepriza instalatii HVAC;
Cunoasterea brand-urilor importante de pe piata instalatiilor HVAC;
Experienta relevanta in executia instalatiilor HVAC pentru cladiri civile si industriale;
Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare/executie;
Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza si planificare;
Cunostinte solide operare PC: MS Office, Autocad sau similar, MS Project sau similar;
Cunostinte de limba engleza;
Spirit de echipa si de colaborare (poate veni si cu o echipa de instalatori)
Persoana energica, proactiva, cu atitudine pozitiva
Permis de conducere categoria B
Disponibilitate de deplasare (la momentul actual sunt contractate lucrari ce se vor desfasura la Pitesti, Bucuresti, Craiova, Fetesti)

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale vor fi:
Verifica impreuna cu departamentul tehnic documentele si cerintele din caietele de sarcini;
Semnaleaza eventuale erori/omisiuni din documentatiile aferente documentelor de licitatie si propune solutii de optimizare tehnice sau de costuri;
Intocmeste si transmite cereri de oferte catre furnizori de produse/servicii, in scopul obtinerii datelor necesare ofertelor;
Participa la analiza si evaluarea ofertelor furnizorilor, in vederea utilizarii produselor/serviciilor oferite;
Intocmeste oferte sau parti din oferte de instalatii HVAC pentru cladiri (birouri, ansambluri rezidentiale, centre comerciale, hale industriale etc.);
Poate participa in procesul de negociere si contractare cu beneficiarul;
Ajuta la elaborarea documentatiei tehnico-economica aferenta ofertelor acceptate
Asigura suport tehnic in santiere pentru toate proiectele derulate

Ce oferim:
Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si realizarile profesionale;
Instrumente de lucru necesare desfasurarii activitatii in conditii foarte bune
Masina de serviciu
Telefon de serviciu
Mediu de lucru foarte placut.

Suntem o companie specializata pe executia de instalatii pentru cladiri comerciale, cladiri de birouri, ansambluri rezidentiale, hale industriale.
Facem parte dintr-un grup de firme cu renume pe piata de constructii civile si industriale din Romania!
Pentru dezvoltarea activitatii cautam un inginer instalatii HVAC care sa faca parte din echipa noastra.
Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos