Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Inginer instalatii hidro-mecanice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
· Facultate cu profil tehnic ( specializare instalații mecanice);
· Utilizarea Autocad 2D nivel avansat;
· Utilizarea Ms Excel nivel mediu-avansat;
· Atenția la detalii;
· Experiența in execuție, proiectare sau ofertare reprezintă un avantaj;

Descrierea jobului

A. Responsabilități in ceea ce privește proiectele in curs de ofertare:

· Studierea documentației tehnice specifica instalațiilor mecanice primite in urma cererilor de oferta;
· Extragerea deficientelor tehnice din cadrul documentației tehnice de ofertare si transmiterea acestora către client;
· Asistenta in realizarea graficului de execuție aferent instalațiilor mecanice;
· Calculul si verificarea cantităților aferente instalațiilor mecanice;
· Participarea ca suport tehnic in negocierea ofertelor cu furnizorii/subcontractorii, inclusiv in pregătirea pachetelor de ofertare, in ceea ce privește instalațiile mecanice;
· Participarea ca suport tehnic in negocierea ofertelor cu clienții, aferent capitolului instalații mecanice;
· Căutarea de soluții alternative de execuție, cu scopul de a ușura execuția si/sau de a reduce costurile de execuție;
· Asistenta tehnica in normare si realizarea normelor noi;
· Asistenta tehnica in crearea de poziții noi in nomenclatorul de materiale si servicii;

B. Responsabilități in ceea ce privește demararea execuției proiectelor contractate:

· Pregătirea si lansarea pachetelor de achiziție/subcontractare aferente capitolului de instalații mecanice;
· Pregătirea si lansarea comenzilor pentru principalele materiale, echipamente si servicii, aferente instalațiilor mecanice;

C. Responsabilități in ceea ce privește proiectelor contractate aflate in curs de execuție:

· Coordonarea in șantier a subcontractorilor pe partea de instalații mecanice ( pe cele 4 direcții principale: SSM, Calitate, Costuri si Timp)
· Verificarea, clasificarea si avizarea necesarelor de aprovizionare suplimentare (NAPS) in ERP;
· Realizarea anexei financiare contractuale a subcontractorilor in ERP ( pe partea de instalații mecanice);
· Realizarea in baza cantităților primite din șantier, a situațiilor de lucrări ale subcontractorilor in ERP;

Eren Cons Brasov este companie cu o vastă experienţă în domeniul construcţiilor, având competenţe avansate și un portofoliu consistent format din construcţii speciale, civile, industriale, agricole, comerciale şi de energie verde de mari dimensiuni.
Incepand cu 2009 ne-am asumat proiecte de Antrepriza Generala si Design & Build, fiind parteneri la livrarea a 48 de construcţii civile, 123 de construcţii industriale, 67 de centre comerciale şi showroom-uri, 156 de pardoseli industriale, 7 construcţii agricole si 5 construcţii speciale şi de energie verde.
Echipa noastra abordeaza fiecare proiect cu responsabilitate, implicare si o mentalitate de partener exigent, angajandu-se in sustinerea unor colaborari de lunga durata.

Expirat
Inginer instalatii hidro-mecanice  -  Eren Cons

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles