Inginer instalatii electrice, tehnician instalatii electrice

ELSACO

Candidatul Ideal

​• Absolvent studii superioare (eventual studii medii) în domeniul electric/energetic/electromecanic/electrotehnică
• Disponibilitate de deplasare
• Abilități tehnice în lucrări de joasă/medie tensiune
• Experienta in proiectare instalatii electrice constituie un avantaj
• Înclinație nativă către domeniul electric/electronic/IT
• Disponibilitatea pentru învățarea de noi tehnologii, produse și soluții

Descrierea jobului

- Efectuare de revizii tehnice, întreținere și reparații la mașini, utilaje electrice și instalații fotovoltaice
- Efectuare de întreținere și reparații la instalații automatizate, citirea unei scheme de automatizare, automatizări PLC(principii), automatizări prin controlere, arhitectură buclelor de reglaj.
- Executare de modificări și recondiționări tehnice la instalații electrice și fotovoltaice
- Executare de măsurători electrice după instalări și/sau reparații la mașini și utilaje, cât și apreciere a stării lor tehnice
- Depanarea instalațiilor electrice și de automatizare (tehnici, aparatură utilizată, diagniosticarea defecțiunilor).
- Componente electrice active, passive, rolul lor în circuite.
- Participa la realizarea programului de întreținere și reparații ale utilajului;

ELSACO este un grup de companii prezente preponderent în domeniile energiei, apei și utilităților, având ca principal obiectiv eficiența energetică și digitalizarea serviciilor oferite de furnizorii de utilități.

Grupul este format din 8 companii care acoperă domenii precum:
- proiecte EPC în: energie, apă, automatizări și SCADA;
- distribuția și vânzarea de echipamente de măsură și control;
- soluții în domeniul eficienței energetice;
- software de proces și business;
- soluții IT&C, cablare structurata, networking;
- smart metering;
- centrale fotovoltaice;
- solutii stocare energie electrica in acumulatori sau hidrogen

ELSACO este compania în care angajații își pot accelera dezvoltarea profesională. Am creat un mediu în care gândirea inovativă este încurajată, iar inițiativa este răsplătită. Elsaco este cel mai bun loc pentru a transforma scopurile dumneavoastră profesionale în rezultate.

Așteptăm cu interes aplicația dumneavoastră și vă dorim succes!

Vă mulțumim,

Echipa ELSACO!

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024