Inginer instalatii / C-tii - Achizitii/Ofertare/Cost control

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare – construcții civile sau inginerie economică; Experiență anterioară într-un post similar sau într-o firmă de construcții – minimum 3 ani;
• Cunostințe și abilități în realizarea și verificarea situațiilor de lucrări pentru construcții;
• Cunostințe tehnice despre tehnologiile din construcții, norme de lucru, articole de lucrări și modul în care se compun costurile pentru lucrările de construcții;
• Cunoștințe operare PC: pachet MS Office cu experiență extinsă cu Excel;
• Capacitate de viziune de ansamblu a unui proiect, inclusiv implicațiile financiare ale acestuia;
• Abilități de planificare, coordonare, conducere și control;
• Abilități foarte bune de comunicare, abilități foarte bune de lucru atât individual, cât și în echipă; Disponibilitatea de a călători în interes de serviciu.

Descrierea jobului

• Dezvoltarea strategiilor de achizitii de materiale si servicii necesare proiectelor aflate in derulare
• Elaborarea si gestionarea planului de achizitii din proiectele alocate, cu suportul echipei tehnice de proiect
• Identificarea, evaluarea si selectia potentialilor furnizori de produse si servicii
• Negocierea contractelor de furnizare materiale si servicii : preturi, termene de livrare, conditii de garantie, documente de calitate
• Derularea activitatii in sensul reducerii de costuri si incadrarea in graficul de livrari
• Expedierea si respectarea livrarii comenzilor de aprovizionare pana la receptie
• Stabilirea si mentinerea unei relatii optime cu furnizorii pentru solutionarea in timp si calitate a cerintelor operationale
• Prospectarea pietei de profil si conditiile de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora
• Participarea activa si facilitarea procesului de evaluare a furnizorilor impreuna cu Managerul de Proiect

Compania noastra si-a inceput activitatea in anul 2013, cu un numar de 5 angajati si un inginer. Dupa 5 ani de activitate numarul total de angajati a ajuns la 80, cu 70 de muncitori calificati si 10 ingineri pe ramura de productie si office si departament propriu de contabilitate. De la mici lucrari edilitare compania a ajuns la un potofoliu care include instalatii sanitare, HVAC, termice si retele edilitare pentru clienti din domeniul industrial, rezidential, in principal companii cu capital strain.

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022