Inginer industria alimentara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate - ( Industrie Alimentara )
  • Experienta intr-un post similar in industria alimentara - reprezinta un avantaj
  • Experienta in coordonarea unei echipe – reprezinta un avantaj
  • Abilitati de comunicare, lucru in echipa si organizare
  • Echilibru psihic si emotional
  • Viteza de reactie si capacitate de a lua decizii
  • Flexibilitate / rezistenta la efort si stres

Descrierea jobului

  • Coordonarea unei echipe de productie;
  • Instruirea si integrarea in echipa a personalului nou;
  • Analizarea şi interpretarea situatiei periodice a consumurilor de materii prime şi realizarea de propuneri pentru incadrarea in consumurile normate;
  • Planifică activitatea de producţie în secţia de fabricaţie în funcţie de planul de producţie stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi şi calitativi stabiliţi;
  • Intocmeste zilnic raportul de productie;
  • Monitorizeaza parametrii tehnologici pe intreg fluxul de productie;
  • Coordoneaza si verifica operatiile de igienizare aferente instalatiei de productie;

Râureni este unul dintre cele mai cunoscute branduri romanești, cu o tradiţie de peste 40 de ani ȋn prepararea fructelor și legumelor după reţete autentice. De la ȋnfiinţarea fabricii Râureni, din 1968, am rămas fideli unei singure promisiuni, aceea de a vă oferi mereu cele mai de preţ daruri ale naturii.

Ȋn 2008, fabrica Râureni este preluată de compania Annabella care ȋnvestește ȋn modernizarea liniei de producţie pentru asigurarea unui grad ȋnalt de calitate și ȋn dotarea fabricii cu un depozit frigorific. Doi ani mai târziu, ȋn urma unui proces de rebranding, produsele Râureni ȋmbracă haine noi care vorbesc despre felul ȋn care pregatim fructele și legumele, cu drag din natură.

Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos