Gratis

INGINER GEODEZ AUTORIZAT ANCPI/OCPI

SC TOPOCAD SRL

Candidatul Ideal

Abilitati si experienta in utilizarea aparaturi topografice( nivela, GPS, statie totala) si a programelor de specialitate.
Cunostinte temeinice de cadastru in intocmirea documentatiilor tehnice de specialitate( documentatii de: inscriere in cartea funciara a titlurilor de proprietate, a constructiilor, de dezlipire sau unificare a parcelelor, apartamentarea constructiilor, scoaterea din circuitul agricol, obtinerea avului OCPI pentru Autorizatii de constructie, etc) si in efectuarea de operatiuni de topografie inginereasca (efectuarea de masuratori de detaliu, trasari,masurarea si intocmirea releveelor, etc).
Comportament colegial si spirit de echipa.

Descrierea jobului

Deplasarea in teren se va efectua cu masina societati pentru efectuarea de masuratoriilor cadastrale necesare intocmiri documentatiilor cadastrale de specialitate.
Folosirea softurilor de specialitate pentru Intocmirea documentatiilor cadastrale, conform normelor si cerintelor ANCPI .
Salariu si benefici in functie de performanta.

TOPOCAD S.R.L, este o societate comerciala cu capital integral romanesc care activeaza preponderent in domeniile proiectarii in constructii civile, industriale si agrozootehnice, precum si in topografie inginereasca, cadastru, geodezie si cartografie.

TOPOCAD S.R.L a fost infintata in anul 2000 si autorizata de ANCPI din anul 2005 sa efectueze lucrari cadastrale clasa – I – a. in domeniul cadastrului, geodeziei si cartografiei,

In perioada care s-a scurs societatea a acumulat o inpresionanta experienta din domeniile sale de activitate concretizate in bogatul sau portofoliu de lucrari,participand la realizarea mai multor proiecte:

- In domeniul constructiior civile, industriale si agrozootehnice am participat la proiectat Hale industriale, sedii de firma, showroom-uri, spatii comerciale, baze sportive, drumuri comunale si de incinta, retele de alimentare cu apa si de canalizare a localitatilor, elaborare de P.U.D, P.U.Z si P.U.G.;

- In domeniul cadastrului imobiliar am efectuat lucari cadastrale cum ar fi:dezlipiri de parcele, unificari de parcele, edificari de constructii in cartea funciara, apartamentari de case si blocuri, compartimentare de hale, releveele constructiilor, planuri cotate, intabulari de parcele cadastrale din titlurile de proprietate primite la Legea18/1991, scoaterea terenului din circuitul agricol, studii topografice pentru elaborarea P.U.D, P.U.Z, P.U.G., trasare amplasamentelor proiectelor de constructii in teren, studiu topografic pentru intocmirea proiectului tehnic de constructie a drumurilor, retelelor de alimentare cu apa si canalizare, topografie inginereasca.

- In domeniu juridic expertize judiciare și extrajudiciare consultanta de carte funciara, e.t.c.

Acest portofoliu de lucrari este rezultatul profesionalismului si competentei noastre, care a fost dublat de seriozitatea si increderea aratata de partenerii nostri de-a lungul timpului.

TOPOCAD S.R.L detine un impresionant portofoliu de clienti, din care mentionam: DINUINSTAL S.R.L, MARK DEVELOPMENT S.R.L, ICM TIMIS S.A, AEROPORTUL INTERNATIONAL TRAIAN VUIA TIMISOARA, CARPATAIR S.A, PRIMARIA MUN. TIMISOARA, PRIMARIA MUN. LUGOJ, PRIMARIA COM.GHIRODA, PRIMARIA COM.SANDRA, PRIMARIA COM.CHEVERESU MARE, PRIMARIA COM.SACALAZ, PRIMARIA COM.SACOSU TURCESC, PRIMARIA COM. COSTEI, PRORED S.R.L, LOCATELI-LEMA S.R.L, TACORUIS S.R.L, CONFORT S.A, D&T INDUSTRIAL EQUIPAMENT S.A, CASAINVEST S.R.L, SEARCH CORPORATION, MONROVIA IMPEX S.R.L, LACASA S.R.L, HAIGHPLAN S.R.L, ACELLUM S.R.L, ROMPETROL DOWNSTREAM S.R.L, OMV PETROM AVIATION SRL, etc.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024