Gratis

Inginer Topograf

TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniu;
- Minimum 1 an experienta in topografie inginereasca;
- Cunostinte solide TopoLT, Autocad si Microsoft Office (Word, Excel);
- Bune abilitati in utilizarea echipamentelor specifice domeniului (statie totala, GPS);
- Permis de conducere cat. B;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Atentie la detalii;
- Spirit de initiativa, responsabilitate, punctualitate;
- Implicare in proiectele societatii.

Descrierea jobului

- Asistenta topografica in constructii civile si de drumuri.
- Efectuarea profilurilor transversale si longitudinale;
- Masurarea terenurilor pentru realizarea planurilor cotate;
- Efectuarea de trasari si verificari in constructii;
- Executarea masuratorilor topografice pentru reabilitare drumuri;
- Masuratori topografice si cadastrale, masuratori GPS, integrarea datelor provenite din masuratori si alte metode de achizitie de date;
- Extragerea datelor din plansele proiectului (plan situatie, profil longitudinal, profile transversale), inclusiv prin interpolare acolo unde este cazul, precum si verificarea acestor planse d.p.d.v. topografic;
- Materializarea (trasarea) in teren a datelor sus-mentionate;
- Intocmirea proceselor-verbale de trasare a lucrarilor;
- Ridicari topografice in vederea determinarii cantitatilor de lucrari executate si calculul acestor cantitati pe baza profilelor transversale rezultate.

TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL este o companie cu capital integral privat roman, infiintata in anul 2016, si este o parte a grupului TOTAL NSA.

Suntem specializati in lucrari de constructii civile, industriale si de infrastructura. Portofoliul nostru include lucrari de structuri de rezistenta din beton monolit, finisaje, amenajari exterioare, parcuri si drumuri. In prezent suntem peste 150 de persoane angajate, dintre care si cetateni tadjici, srilankezi si vietnamezi. Avem o echipa de management tanara si performanta, personal tehnic calificat (ingineri, tehnicieni, topografi), precum si personal direct productiv calificat.

Scopul nostru este atingerea de performante calitative prin respectarea cerintelor impuse de proiectele tehnice si de cele referitoare la protectia mediului si la securitatea si sanatatea ocupationala. De asemenea, ne dorim clienti multumiti si ne asiguram de acest lucru prin stabilirea, aplicarea si mentinerea unui sistem de control asupra tuturor proceselor.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024