Publicat 28 Iun 2019 | Expiră 29 Iul 2019

INGINER ELECTRONIST - MĂSURĂRI METROLOGICE

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate (automatizări, electronică, electrotehnică);
  • Experiență: constituie avantaj experiența în metrologie, domeniile: electrice, termice, fizico/chimice;
  • Minim 2 ani experiență în domeniul de interes;
  • Cunoștințe tehnice teoretice și practice corespunzătoare domeniului de specializare;
  • Cunoașterea tehnicilor de măsurare;
  • Cunoaștințe limbă engleză - nivel avansat;
  • Cunoștințe avansate operare PC (MS Office);
  • Capacitate de învățare rapidă, atenție distribuitivă, gândire logică, spirit de initiațivă, asumarea răspunderii, perseverență și corectitudine în executarea sarcinilor, spirit de echipă.

Descrierea jobului

  • Efectuează lucrări de etalonare/verificare în cadrul domeniului de atestare, asupra echipamentelor de inspecţie, măsură și testare de complexitate și tehnicitate ridicată, din dotarea societăţii sau aparţinând beneficiarilor externi;
  • Întocmește și completează documente ale sistemului de calitate specifice activității de metrologie: fișe de evidență metrologică pentru EMM-uri, certificate de etalonare,buletine de măsurări, buletine de verificare metrologică;
  • Asigură transmiterea unităţilor de măsură la domeniile metrologice de care răspunde, completează, menţine, păstrează documentele pentru demonstrarea trasabilităţii, identifică organizaţii aprobate pentru recertificarea etaloanelor proprii sau EMM-urilor care exced capabilitatea laboratorului;
  • Execută supraveghere metrologică în secţiile de producţie, asupra utilizării EMM-urilor din societate, urmărind starea acestora, folosirea și păstrarea adecvată.
Dacă îți dorești să dezvolți o carieră în industria aerospațială și ești pasionat de electronică, te așteptăm în echipa de metrologie.

ROMAERO S.A. este cea mai mare companie de stat din industria aerospațială românească. Activitatea sa se desfășoară în două domenii economice, servicii de întreținere și reparații aeronave civile și militare de transport, precum și producție industrială de aerostructuri, ansamble/subansable și componente primare ale acestora.

Din 2013, ROMAERO este Centrul Național de Service al României pentru aeronava C-130 Hercules.

Expirat
INGINER ELECTRONIST - MĂSURĂRI METROLOGICE  -  ROMAERO S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles