Inginer departament tehnic - structuri metalice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

AVINCI, societate de construcții civile și industriale, cu sediu social în Iași, Sat Brătuleni, Parcul Industrial Miroslava, este în căutarea unui coleg în departamentul tehnic.

Ai studii superioare în domeniul construcțiilor civile, ești o persoană ambițioasă, inovativă și dovedești eficiență, atunci ești candidatul ideal pentru compania noastră.

Candidatul ideal:
  • studii superioare profil tehnic( de preferat construcții civile)
  • experiență minim 2 ani în domeniu,
  • cunoștinte MS Office, AutoCAD
  • capacitatea de a lucra în echipă și de a respecta termenele de finalizare a proiectelor alocate
  • abilitați de comunicare, persoană extrem de organizată și meticuloasă, dedicată muncii
  • cunoștințe de limba engleză reprezintă avantaj
  • permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce implică activitatea pe care o vei desfașura:
  • Obținerea de la proiectanții externi/ colaboratori şi transmiterea către directorii de vânzări a listelelor de cantități pentru ofertarea lucrărilor unde beneficiarul nu pune la dispoziție un proiect cu suficiente informații;
  • Întocmește şi păstrează documentele necesare în relația cu beneficiarul prin intermediul responsabilului de proiecte cu privire la proiectare şi detalii tehnice de execuție
  • Verificarea acurateții proiectului de rezistență şi structura secundară aferentă închiderilor (pereți/ acoperiș);
  • Realizează optimizarea soluțiilor tehnice în vederea optimizării costurilor de execuție
  • Se îngrijește să primească în timp util toate documentele de calitate emise de furnizori de la logistica&achizitii şi verifică d.p.d.v. tehnic corectitudinea datelor înscrise în documente.
  • Păstrează legătura cu productia pe toată perioada uzinării structurii metalice (indiferent de fabricantul structurii metalice) în vederea identificării şi eliminării neconformităților încă din etapa de fabricare, nu după livrarea în şantier, şi obținerii în timp util al cărții uzinării structurii metalice.
  • Se îngrijește să se încheie în timp util toate documentele care compun cartea construcției pe toată durata derulării contractului,
  • Realizează normarea activității în şantier pe baza centralizăriilor si a rapoartelor primite de la responsabilii de proiecte.

Compania AVINCI este specializată în proiectarea și construcția de structuri metalice, placări metalice și închideri metalice.

Avem echipe specializate în asamblarea structurilor metalice, prefabricate, pereți sandwich, fațade, montare pe acoperiș diferite modele, suduri, echipe specializate în domeniul managementului de proiecte și multe altele.

În portofoliul nostru puteți găsi: hale, depozite, showroom-uri, clădiri de birouri, mall-uri, hangare, centre logistice, fabrici și alte clădiri de amploare.

Experiența și profesionalismul nostru, ne permit să asigurăm o finalizare bună a tuturor proiectelor în care suntem implicați.

Te așteptăm în echipa AVINCI!
Publicat 4 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022